INEOS ve Lactel İleri Geri Dönüşüm İşbirliği

Yazar: plastoday
Lactel Ineos Ambalaj HDPE Geri Dönüşüm

INEOS Avrupa , ambalaj endüstrisi için kapsamlı bir döngüsel çözüm portföyü geliştirmek için bir yatırım yapmaktadır. LACTEL ile işbirliği, bu yöndeki bir başka önemli kilometre taşıdır.

Gelişmiş geri dönüşüm teknolojisi, atık plastiği temel moleküllerine dönüştürür. Daha sonra geri dönüştürülmüş içerikleri içermek ve geleneksel fosil bazlı hammaddelerin yerini almak için INEOS üretim tesislerinde kullanılır.

LACTEL, INEOS ile işbirliği içinde, tüketici sonrası geri dönüştürülmüş malzemeden elde edilen dairesel polietilen ile üretilen UHT süt şişeleri için bir çözüm keşfeden ilk süt ürünleri markasıdır.

“Gelişmiş geri dönüşüm teknolojisinden HDPE’ye dayalı 140.000 süt şişesinin bu deneme üretimi, dünyada bir ilk. böylece LACTEL için döngüsel bir ekonomiye doğru atılan büyük bir adımdır. Bu yeni yenilikçi ürün, Montauban üretim tesisinde ilk üretim çalışması için kullanılacak , “dedi LACTEL Fransa Genel Müdürü Anne Charles-Pinault.

INEOS Olefins & Polymers Avrupa/Güney Bölgesi CEO’su Xavi Cros şöyle ekliyor. “INEOS, LACTEL ile bu ortaklığı ilerletmekten çok memnun. Her iki şirket de sürdürülebilirlik konusunda son derece kararlı. Ayrıca gelişmiş geri dönüşüm yoluyla, süt gibi en zorlu gıda teması uygulamaları için bile ideal olan, geri dönüştürülmüş plastikten saf kalitede polimer tedarik edebiliyoruz.

Birkaç ay önce başlatılan bağımsız bir sertifikasyon sürecinden sonra, Lactel’in Montauban fabrikası bu Nisan 2021’de başarıyla RSB sertifikası aldı. Bu şekilde üretilen süt şişeleri gıda güvenliği yönetmeliklerine uygun ve tamamen geri dönüştürülebilir.

Benzer Yazılar

Yorum Yap