LK Makineleri Avrupa’ya K2022 için Geliyor

Yazar: plastoday
LK İtalya

KUTENO Kunststofftechnik Nord sırasında (9-11 Mayıs 2022), Bexte Kunststoff-Technik (BKT), Çin merkezli LK Machinery International Limited’in İtalyan yan kuruluşu LK IMM Europe s.r.l. ile yapılan işbirliği anlaşmasının ayrıntılarını sundu.

Bu anlaşmaya göre BKT, enjeksiyon kalıplama makinelerinin Almanya pazarında dağıtımını yapacak, devreye alma ve takip hizmetlerini üstlenecek. Avrupa pazarına yönelik makineler, Almanya ve komşu ülkelerinden maksimum prosesle ilgili ölçüm ve kontrol teknolojisi ile karakterize edilebilir. Kontrol teknolojisi Avusturya merkezli KEBA tarafından sağlanmaktadır.

LK/BKT anlaşması, her iki ortağın da Avrupa’da gelecek vaat eden satış potansiyelini değerlendirdiği makineleri listeler. Örneğin, servo hidrolik mafsallı POTENZA (800 ila 10.000 kN kenetleme kuvveti), tamamen elektrikli ELETTRICA (1.000 ila 6.800 kN) ve kütleye uygun Yüksek Hızlı LENA-HS (2.000 ila 4.000 kN) ambalaj endüstrisi için parça üretimi.

Ortaklık, Ekim ayına kadar ve K 2022’ye kadar, Genel Müdür Andreas Bexte’ye göre, makinelerin Avrupa’daki varlığının daha da genişletilmesinin “yetkinliğe göre ortaklık” olan BKT modelinin ardından gerçekleşmesini bekliyor: “En yüksek Avrupa kalitesine sahip uzun ömürlü, güvenilir, ekonomik ürünler, kapsamlı hizmeti garanti etmek ve müşteri beklentilerine saygı duymak ve bunu enjeksiyon kalıplama ekipmanı tasarımcıları, üreticileri ve tedarikçileri ile doğrudan diyalog içinde yapmak.”

BKT ayrıca, “komple bir üretim hücresi” oluşturmak için tanınmış üreticilerin yardımcı ekipmanlarını da temsil etmektedir.

LK IMM Europe Satış ve İş Geliştirme Direktörü Luigi Tondi, K 2022’de Salon 13, Stand B45’ten LK makinelerini kişisel olarak sergileyecek. Tondi, “Yeni tasarlanmış üç enjeksiyon kalıplama makinesinde endüstriyel olarak gerçekçi üretkenlik sergileyecek. 1.300 kN kapama kuvvetine sahip tamamen elektrikli ELETTRICA, çok kısa çevrim sürelerinde yüksek hassasiyetli parçalar üretir. 3.000 kN’lik bir LENA, yüksek hızlı paketleme alanında avantajlarını göstermektedir. 5.500 kN FORZA, potansiyel müşterilere yeni iki plakalı bağlama sisteminin neler sunduğunu, yani minimum alan gereksinimiyle kalıplama için geniş alan olduğunu gösterecek.” dedi.

Benzer Yazılar