LS Mtron Ayak İzini Genişletiyor

Yazar: plastoday
LS MTron Amerika

Güney Kore’nin LS Mtron Enjeksiyonlu Kalıplama Makineleri, yakın zamanda iki yeni tesisin açılışıyla ABD operasyonlarını genişletti. Brownsville, TX’de büyük tonajlı bir kalıp testi ve teknoloji merkezi ve San Diego, CA’da parça ve servis merkezi. Şirket ayrıca Duluth, GA’daki yeni genel merkezine taşındığını duyurdu.

Şirket ayrıca Kuzey Amerika müşteri tabanına hizmet vermek için Wood Dale, IL’de bir Midwest Tech Center ve Queretaro, Meksika’da bir satış ve servis merkezi işletmektedir.

Firmanın ABD İş Direktörü Peter Gardner, “Kuzey Amerika’da hızla büyüyoruz ve LS Mtron bu büyümeyi desteklemek için büyük yatırımlar yapıyor” dedi.

Gardner, LS Mtron’un 2021’de Kuzey Amerika’ya 284 kalıplama makinesi sevk ettiğini ve makinelerine, özellikle de büyük tonajlı modellere artan talep gördüğünü söyledi. “Bu genişlemeler daha fazla parça stoklamamıza yardımcı olacak. Ayrıca kalıplama makinesi envanterimizi artırıyoruz” dedi. “Şu anda ABD’de stoklarımızda 1400 tona kadar olan modeller de dahil olmak üzere 40’tan fazla makinemiz var.”

Brownsville’deki yeni Büyük Tonajlı Teknoloji Merkezi, LS Mtron müşterisi MVP Plastics ile birlikte bulunuyor. MVP Plastics’in Başkanı Darrell McNair, bu projede LS Mtron ile ortaklık kurulmasında etkili oldu. McNair, “Çok sayıda LS Mtron pres kullanıyoruz” dedi ve “Teksas’taki otomotiv pazarı için çok sayıda büyük parça kalıplama yapıyoruz. Tesisimizi, müşterilerimiz için denemeler ve üretim yapmak üzere kullanabilecekleri ek makinelerle donatmak üzere LS Mtron ile ortak olmaktan mutluyuz.”

McNair, “LS Mtron makinelerinin uzun süredir kullanıcısıyız,” dedi. “34 makinemizden 10 tanesi Brownsville’de ve beş tanesi de Ohio tesisimizde var.” Brownsville LS Mtron preslerinden yedisi yenidir ve LS Mtron birinci sınıf iki plakalı makineleri ve LS Mtron tamamen elektrikli makineleri içerir.

Gardner, “LS makinelerimizde büyük otomotiv kalıpları üzerinde müşteriler için denemeler yapabilmemiz bizim için büyük bir artı” dedi. “Bu yeni girişimde MVP Plastics ile birlikte çalışmaktan mutluluk duyuyoruz.”

Yeni LS Mtron San Diego parça ve servis merkezi, LS Mtron’un ABD-Meksika sınırı boyunca yakındaki birçok müşterisinin kalıplama operasyonlarını destekliyor. Bunlar, büyük panel televizyon bileşenlerini kalıplayan Samsung Electronics’i de içerir.

Şirket yeni merkezini Peachtree Corners, GA’daki önceki konumundan Duluth, GA’ya taşıdı. 16.000 metrekarelik yeni tesis, daha fazla ofis alanı, yedek parça envanteri için artırılmış depo alanı ve enjeksiyon kalıplama makineleri için daha büyük bir gösteri alanı içeriyor. LS Mtron’un Kuzey Amerika operasyonları Direktörü DS Jo, “Enjeksiyonlu kalıplama makinesi işinin kilit faktörü, parçaların bulunabilirliği dahil olmak üzere servis yanıt süresidir. Yalnızca son iki yılda ABD’deki doğrudan servis teknisyenlerinin sayısını ve yedek parça stok envanterimizin boyutunu iki katına çıkardık. LS, canlanan Amerikan üretimini desteklemek için bu proaktif yatırımı yapıyor.”

Benzer Yazılar