NGR , Sıvı Polikondensasyon Tesisini Genişletiyor

Yazar: plastoday 175 views0

NGR PET Sıvı Poli Kondensasyon

Next Recyclingmaschinen ( NGR ), artan tüketici sonrası PET ihtiyacını karşılamak için Mart 2021’den itibaren gösterim ve test amaçlı başka bir sıvı polikondensasyon (LSP) tesisi hazırlayacak.

NGR işleminde, sıvı fazda bulunan PET eriyiğinden tüm safsızlıklar, su şişesi sınıfı da dahil olmak üzere gıda ambalajlaması için gerekliliklerin yerine getirildiği ölçüde çıkarılır. Sürecin EFSA ve FDA uyumlu ürünler ürettiği belirtiliyor.

Şirkete göre, geleneksel sistemlerle karşılaştırıldığında, NGR işlemi enerji açısından verimli ve eriyik kalitesi açısından daha iyi bir fiziksel temizleme işlemi sunuyor. İç viskozite (IV), vakum ünitesinin otomatik kontrolü yoluyla sürekli olarak ölçülür ve müşterinin hedef değerine ayarlanır. Bu, sonraki üretim için gerekli olan ultra sıkı IV kontrolünü gerçekleştirir. Ve sonrasında malzeme kalitesini müşterinin ürün özelliklerine göre hassas bir şekilde ayarlamayı mümkün kılar.

Operatör için, zaman alıcı parti üretimi ortadan kaldırılır ve yüksek maliyetli ek süreçler gerekmez. Bu nedenle, IV artışı için nitrojen veya benzeri işlem yardımcılarının ilavesi ortadan kalkmış olur.

LSP teknolojisinin verimliliği, film üretimi, iplik üretimi veya şişe üretimi için ön kalıp gibi üretim süreçleriyle doğrudan bağlantı ile gösterilmektedir. Bu, tam bir yeniden eritme aşamasını ve aşağı akış işleminden kaynaklanan ilişkili IV bozunmasını ortadan kaldırır. Peletleme sürecinin ortadan kaldırılmasının da enerji verimliliğini önemli ölçüde artırdığı söyleniyor.

LSP sürecini daha iyi göstermek ve müşteri denemelerini gerçekleştirmek için NGR, PET pilot tesisini ek bir hatla genişletiyor. Böylelikle müşteriler Mart’tan itibaren test amaçlı iki LSP hattına sahip olacaklar, böylece hem şişeden şişeye denemeler hem de diğer uygulamalar test edilebilecek.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>