Schneider : Akıllı Ev Enerji Ürünlerinde Sürdürülebilirlik

Yazar: plastoday
Schneider Elektric

Schneider Electric, evdeki enerji programlarına geri dönüştürülmüş okyanus plastiklerini getiriyor.

CES 2022 elektronik etkinliğinin bir parçası olarak Schneider, Merten serisinde Hint Okyanusu ve Arap Denizi’nden toplanan balık ağlarından toplanan naylon kullanarak bir dizi ürün tedarik ettiğini açıkladı.

Ürünler ayrıca tüm tek kullanımlık plastik ve geri dönüştürülemeyen malzemeleri paketleme sürecinden çıkarmak için tasarlanmış yüzde 100 geri dönüştürülebilir ambalajlarda geliyor.

Merten Ocean Plastics ürün ailesi, Sürdürülebilirlik Kategorisinde CES 2022 İnovasyon Ödülü kazandı. Schneider Electric, COVID-19’un omikron varyantının yayılmasıyla ilgili endişeler nedeniyle bu yıl 5-7 Ocak’ta bir hibrit gösteri olarak düzenlenen Las Vegas etkinliğine fiziksel olarak katılamıyor.

Merten ürün yelpazesi, sorumlu ürün tasarımı ve sürekli döngüsel ekonomiye doğru atılan adımlar için uluslararası Cradle to Cradle Silver sertifikasını alan sektördeki ilk ürün yelpazesidir. Hayalet olta takımı, okyanusları kirleten terkedilmiş veya kaybolmuş balıkçılık ekipmanları bilindiği gibi, tüm deniz plastik atıklarının yaklaşık yüzde 10’unu oluşturuyor.

Schneider tarafından üretilen yeni okyanus plastiği ürünleri, her yıl 640.000 metrik ton atılan balık ağının azaltılmasına katkıda bulunuyor ve bu ürün yelpazesini daha sürdürülebilir hale getirmenin ilk adımını işaret ediyor.

Schneider Electric, balık ağı atıklarını elektrikli cihazlarda kullanılabilecek yüksek kaliteli teknik plastiğe dönüştürmek için Hollanda merkezli DSM ile ortaklık kurdu. DSM, yerel ekonomiye ve çevreye önemli bir fayda sağlayarak, atılan balık ağlarını kurtarmak ve toplamak için Hindistan’daki birkaç yerel toplulukla işbirliği yapıyor.

Terkedilmiş balık ağları, Akulon Yeniden Kullanım Amaçlı bileşikte işlenmek üzere DSM’ye gönderilmeden önce kesilir, temizlenir, ekstrüde edilir ve kalite açısından denetlenir. Şirket, bu yeni bileşiğin karbon ayak izinin, benzer ürünlerde kullanılan geleneksel saf malzemeden yüzde 82 daha düşük olduğunu ve bunun üretim sürecinde küresel ısınma, hava asitlenmesi ve fotokimyasal ozon oluşumu üzerindeki potansiyel etkiyi azalttığını söyledi.

Nihai malzeme ayrıca ürünlerin dayanıklılığını artırmak ve gerekli tüm elektriksel güvenlik gereksinimlerinin ve standartlarının karşılanabilmesini sağlamak için yüzde 15 cam elyaf içeriyor.

Schneider Electric’te küresel ev ve dağıtımdan sorumlu başkan yardımcısı YiFu Qi’ye göre, DSM ve Schneider Electric arasındaki işbirliği dünyada bir ilk ve pazar için bir oyun değiştirici. Qi, Temmuz 2021’de başkan yardımcısı olarak atandı ve diğerlerinin yanı sıra net sıfır ev teknolojilerinin daha yaygın bir şekilde benimsenmesini teşvik etmekle görevlendirildi.

Benzer Yazılar

Yorum Yap