Ulrich Reifenhäuser, Plastik Şöhretler Listesi’ne girdi

Yazar: plastoday
Reifenhäuser Plastik Şöhretler Listesi

Uluslararası plastik endüstrisinden on önde gelen şahsiyet kısa süre önce “Plastik Şöhretler Listesi’ne dahil edildi. Bunlardan biri, Reifenhäuser Grup CSO’su Ulrich Reifenhäuser (64), aynı zamanda K Plastik Fuarı Katılımcı Danışma Kurulu Başkanı ve VDMA Plastik ve Kauçuk Makineleri Birliği Başkanı.

Plastik Endüstrisi Derneği, faaliyetleriyle dünya çapında plastik endüstrisinin başarısına özel bir katkıda bulunan endüstri liderlerini takdir etmek için 1972 Onur Listesi’ni kurdu. Her üç yılda bir yeni aday gösterilir. Kazananlar ise genellikle Amerika’nın en büyük plastik fuarı olan NPE’de duyurulur.

Ulrich Reifenhäuser, “Plastik Şöhretler Listesi’nin bir üyesi olma onurunu kabul etmekten büyük bir mutluluk ve gurur duyuyorum” diyor. “Plastiğin icadından bu yana muhtemelen en heyecan verici aşamalardan birini geçiren sektörümüzde bir dönüm noktasına geliniyor. Geçmişte odak noktası malzeme performansı ve maliyetler iken, şimdi baskın konular geri dönüştürülebilirlik ve bütünsel döngüsel ekonomi üzerine. Bu değişikliği bir fırsat olarak kullanacağız. Düşük ağırlığı, yüksek işlevselliği ve geri dönüştürülebilirliği ile plastik, iklim tarafsızlığına kesin bir katkı sağlayacak tüm özelliklere sahip. ”

Ulrich Reifenhäuser Kimdir?

Ulrich Reifenhäuser, plastik alanında bir kariyeri için kendisi için önceden belirlemişti. 2014 yılında Plastik Şöhretler Listesi’ne ölümünden sonra girmiş olan Hans Reifenhäuser’in oğlu olarak, şu anda üçüncü nesil aile şirketini kardeşi Bernd Reifenhäuser (CEO) ile birlikte yönetiyor. İlk olarak 16 yaşında babasının şirketinin ekstrüder yapım departmanında çalışmaya başladı. Ekonomi okuduktan ve çeşitli görevlerde bulunduktan sonra, 1992 yılında Reifenhäuser Grup’un üst düzey yönetimine katıldı. O zamandan beri, Satış Şefi olarak görev yapmaktadır. Uluslararası hat satışları için memur (CSO) ve rakipsiz bir uluslararası müşteri ve iş ortağı ağı oluşturmuştur. 2022’de, üst üste yedinci kez “K Plastik Fuarı Başkanı” olarak Düsseldorf’ta dünyanın önde gelen plastik şovundan sorumlu olacak.

Plastik Akademisi, her üç yılda bir yeni üyeleri “Onur Listesi” ne alır. “Yeni üyeler” endüstri tarafından aday gösteriliyor. Ulrich Reifenhäuser seçimini şu şekilde yorumlayan “Onur Listesi” üyesi Gunther Hoyt: “Ulrich, onu endüstrimizde neredeyse benzersiz kılan büyük bir kaliteye sahip. Kendisi plastik makine üretiminin gerçek bir küresel sözcüsüdür.” dedi.

Benzer Yazılar

Yorum Yap