ExxonMobil, Paxon SP5504 HDPE’yi sundu

Yazar: plastoday 333 views0

ExxonMobil Paxon

ExxonMobil, normalde mevcut tek modlu HDPE reçineleri ile ilişkili özelliklerde bir paradigma değişimi sunan yeni bir  HDPE sınıfı olan Paxon SP5504‘ü geliştirdi.

Paxon SP5504, sertlik, darbe, üst yük performansı veya işlenebilirlikten ödün vermeden ESCR (Çevresel Gerilme Çatlama Direnci) performansında ciddi anlamda gelişim göstermiştir.  Evsel ve endüstriyel kimyasal (HIC) şişeleri ve kapları için de uygundur.

ExxonMobil, Kuzey Amerika ve EMEAF, HDPE İş Geliştirme Müdürü Dr. James Stern şunları söyledi: “Şimdiye kadar, üreticiler, şişirme HDPE şişelerin ve kapların doğru ESCR performansını elde etmek için genellikle taviz vermek zorunda kaldılar. Ancak Paxon SP5504, üreticilerin evsel ve endüstriyel kimyasallar için uygun maliyetli, yenilikçi paketleme çözümleri oluşturmasını sağlıyor. ”

Performans, işlenebilirlik ve değer tabanlı performans açısından Paxon SP5504, tek modlu ve çift modlu HDPE sınıfları arasındaki boşluğu doldurur. Paxon SP5504’ün üstün performansı, tek modlu HDPE için bir drop-in çözümü olarak görülebilir. Veya istenen ESCR ve sertlik dengesini elde etmek için fazla mühendislik yapılması gereken uygulamalarda iki modlu HDPE sınıflarının yerini almak için kullanılabilir.

Paxon SP5504, standart şişirme kalıplamadan daha zorlu HIC tipi uygulamalara kadar çok sayıda uygulamanın üretimini mümkün kılar. Ayrıca bu tek malzeme ile daha karmaşık kalıplı tasarımlar da üretilebilir. Marka sahipleri artık ambalaj tasarımlarında daha yaratıcı olabilirken, üreticiler polimer envanterlerini azaltabilir.

Endüstri, tüketici sonrası plastik atıkların (PCR) artan geri dönüşümüne yöneldi. Bununla birlikte ExxonMobil, yüzde 25 ve üzerindeki PCR seviyelerinde kullanım değerini kanıtladı. Ve bu da marka sahiplerinin ve dönüştürücülerin değişen sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olabileceğini gösterdi.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>