Trexel ve Bockatech’ten Köpüklü Ambalaj Çalışması: EcoCore

Yazar: plastoday 453 views0

Trexel Bockatech MuCell EcoCore

Köpük teknolojisi öncüsü Trexel, EcoCore’u tamamlayan teknolojileri daha da geliştirmek için İngiltere merkezli Bockatech ile işbirliği yaptı.

EcoCore ile üretilen ürünler, malzeme, proses, kalıp tasarımı ve bileşen tasarımında yeniliklerin bir kombinasyonunu kullanır ve hafif, yalıtımlı, güçlü ve dayanıklıdır. Enjeksiyonla kalıplanmış PP EcoCore pervazlar, neredeyse anında oluşan deri-köpük-deri duvarlara sahiptir.

EcoCore, gereken çevrim süresini, geleneksel köpüksüz ince duvar enjeksiyon kalıplı plastik bileşenlerinkine benzer bir düzeye önemli ölçüde azaltır. Bu azalma, köpüğün kullanılmasıyla ortaya çıkan malzemede bir kesinti ile birlikte, birçok paketleme uygulaması için hem maliyet hem de performans açısından işlemi faydalı hale getirir. Bu uygulamalar, yeniden kullanılabilirleri, termal bariyerden yararlananları ve ekstra güç gerektiren kapları içerir. Tipik uygulamalar arasında hazır kahve ve soğuk içecek fincanları, erişte kapları ve endüstriyel kovalar bulunur.

Trexel ve Bockatech birlikte, hazır yemek servisi, gıda perakendeciliği ve diğer FMCG’nin yanı sıra endüstriyel uygulamalar için daha sürdürülebilir, geri dönüştürülebilir ve yeniden kullanılabilir ambalajlar oluşturmak için çalışıyor.

Trexel, 20 yıldır ticari üretimde olan ve daha hafif ve boyutsal olarak daha kararlı enjeksiyon kalıplı parçalar sağlayan MuCell teknolojisini kullanır. Şirket son zamanlarda paketlemeye odaklanıyor ve özellikle hızlı döngülü paketleme uygulamaları için tasarlanmış bir MuCell sistemi olan P-Serisini geliştiriyor.

Avantajlar arasında, azaltılmış malzeme viskozitesinden ve önemli ölçüde azaltılmış enjeksiyon basıncından ve kelepçe tonajından daha ince duvar kalıplama, boşluk doldurma sırasında akış kısıtlamalarının ortadan kaldırılmasıyla tasarım özgürlükleri ve dolgu sonu özelliklerini köpükleme yoluyla paketleme yeteneği yer alır. Ayrıca şeffaf geri dönüşüm akışında geri dönüştürülebilme özelliğine sahip opak ambalajlar da oluşur.

EcoCore başlangıçta kimyasal köpürtücü ajanlar kullanılarak geliştirildi. Bockatech şimdi MuCell ile birlikte çalışıyor, çünkü köpük hafif ağırlığının başarabileceğinin sınırlarını zorlamaya ve aynı zamanda diğer ambalaj formlarına uygulamaya devam ediyor.

Kurucu ve Strateji Sorumlusu Chris Bocking, “Bockatech ve Trexel arasındaki işbirliği, ambalajlama için kimyasal köpürtücü maddeler (CFA’lar) yerine gaz köpürtücü maddeler kullanmanın gerçek faydalarını daha iyi anlamamızı sağlamak için başlatıldı” dedi. “MuCell ile yapılan EcoCore kalıpları, CFA’larla yapılanlardan farklı hücre yapılarına sahiptir. Bu, MuCell N2 için tasarlanmış özel genişletmelerden yararlanan kapsayıcılar ile sonuçlanır. Bu yılın ilerleyen aylarında işbirliğinden elde edilen mükemmel sonuçlar hakkında daha fazlasını paylaşmayı sabırsızlıkla bekliyoruz.”

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>