Burger King’den Yeniden Kullanılabilir Ambalaj

Yazar: plastoday
Burger King Yeniden Kullanılabilir Ambalaj

Fast food zinciri Burger King, küresel yeniden kullanım platformu Loop ile ortaklaşa, tek kullanımlık ambalajlarla mücadele etmek amacıyla, yeniden kullanılabilir ve iade edilebilir ambalaj restoranını denemeye hazırlanıyor.

Hamburgerler, içecekler, patates kızartması ve diğer yan ürünler için yeni ambalajlar sunulacak ve bir depozito planı ile işlev görecek. Ambalaj, başlangıçta beş restoranda satışa sunulacak ve müşteri geri dönüşü gelecekteki dağıtım planlarına rehberlik edecek.

Pilot lansman, küresel yeniden kullanım platformu Loop ile ortaklaşa oluşturuldu. Bu ortaklıkla ünlü fast-food zincirinin yeniden kullanılabilir kapaklı ambalajlarda hamburger sattığını göreceğiz.

Paketlemeyi sunan ilk beş restoran Ipswich ve Newmarket’te olacak. Aynı girişim geçen ay ABD’de beş restoranda duyuruldu.

Zincir, kendisine 2030 yılına kadar restoran başına değer zinciri emisyonlarında %41 azalma, ve 2025 yılına kadar tek kullanımlık plastik kullanımını %0’a indirme hedefi koydu. Pilot uygulama 26 Nisan 2022’den 5 Eylül 2022’ye kadar sürecek.

Müşteriler, tek kullanımlık ambalaj tüketimini azaltmaya yardımcı olacak şekilde, atılabilir ambalaj kullanmak yerine yeniden kullanılabilir bir kap veya kap için 1,00 £ depozito ödeme seçeneğine sahip olacak.

Müşteriler yeniden kullanılabilir bardağı veya kabı iade etmek için, Loop uygulamasını indirerek, bardak veya kap üzerindeki barkodu taratarak veya bir Loop kutusuna geri göndererek kapları yeniden kullanılabilir hale getirebilirler. Döngü kutuları, denemelerin yapıldığı restoranların yanı sıra Loop uygulaması aracılığıyla bulunan diğer konumlara yerleştirilecektir.

Bardaklarını veya kaplarını iade eden müşterilere, iade edilen tüm bardaklar veya kaplar, Loop’un her bir öğeyi yeniden kullanmadan önce sterilize etmek ve ardından tekrar döngüye sokmak için bilimsel olarak tasarlanmış temizleme sistemi kullanılarak temizlenerek depozitoları iade edilecektir.

Burger King UK’den Nicola Pierce şunları söyledi: “Restoranlarımız için deneme amaçlı yeniden kullanılabilir ve iade edilebilir ambalajlar sunmaktan mutluluk duyuyoruz. Burger King UK’den yeni ambalajın lansmanı, Birleşik Krallık’ta burgerler ve yan ürünler için şimdiye kadarki ilk yeniden kullanılabilir ve iade edilebilir “kapaklı” ambalajı içerecek. Denemenin önümüzdeki beş ay boyunca nasıl bir performans göstereceğini görmekten ve 2025 yılına kadar restoranlarımızda tek kullanımlık plastiği ortadan kaldırma hedefimize ulaşmamıza yardımcı olmaktan heyecan duyuyoruz.”

TerraCycle and Loop’un Kurucusu ve CEO’su Tom Szaky şunları söyledi: “Loop ve Burger King® UK arasındaki ortaklık, seçili Birleşik Krallık restoranlarındaki müşterilere en sevdikleri burgerleri, yan ürünleri ve içecekleri sipariş ederken yeniden kullanılabilir ambalajları denemeleri için basit ve kullanışlı bir yol sağlıyor. Daha sürdürülebilir seçenekler için tüketici talebi tüm zamanların en yüksek seviyesinde ve bu heyecan verici denemeye verilen müşteri yanıtı, uzun vadeli yeniden kullanılabilir ve iade edilebilir bir ambalaj planı için gelecek planlarını bilgilendirmek için kullanılacak.”

Benzer Yazılar