Erema ve Kimyasal Geri Dönüşüm

Yazar: plastoday
erema kimyasal geri dönüşüm

Geçtiğimiz hafta Avusturya’da düzenlediği basın toplantısında, geri dönüşüm makineleri grubu Erema, K 2022’de sunulacak kimyasal geri dönüşüm için çözümler de dahil yedi yeni geri dönüşüm sistemi ve bileşeninin ayrıntılarını açıkladı.

Yeni bileşenlerin bazıları, saatte altı tona kadar üretim kapasitesine sahip büyük ölçekli fabrikaları hedefliyor. Düşük enerji tüketimi ile yüksek verim için geliştirilen yeni bir plastikleştirme ünitesinin yanı sıra, %50 daha geniş tarama alanına sahip yeni 406 lazer filtresi, bu yıl daha sonra Düsseldorf’taki K Show’da tanıtılacak.

Ayrıca etkinlik sırasında yeni dijital yardım sistemleri devreye alınacak ve Erema‘nın BluPort müşteri platformunda kullanıma sunulacaktır. Bunlar, örneğin arızaları meydana gelmeden önce tahmin etmek için algoritmalar kullanan PredictOn uygulamasını içerir.

“Misyonumuz ‘Plastik için başka bir hayat, çünkü önemsiyoruz’ bu yılki ticaret fuarındaki sloganımızdır. Bu, Erema’nın plastik endüstrisinin çalışanlarına ve fuara gelen diğer tüm ziyaretçilere göstereceği şeyin altını çiziyor. Değer zincirindeki herkesin birlikte çalışması halinde döngüsel bir ekonomi uygulamak mümkündür.” diyor Erema Group CEO’su Hackl.

Ancak belki de en önemlisi, şirketin kimyasal geri dönüşüm arenasına (mekanik çözümlerdeki uzmanlığından yararlanan) girişi olan Chemarema’nın duyurusu.

Hackl, “Chemarema, kimyasal geri dönüşüm sürecinin bir parçası olarak mekanik malzeme işleme için geliştirdiğimiz yeni bir seridir” dedi.

Bakire benzeri geri dönüştürülmüş polimer üretme potansiyeline rağmen, kimyasal geri dönüşüm, girdi akışlarını hazırlamak ve sürekli bir besleme malzemesi akışı sağlamak için işlemin başlangıcında genellikle hala mekanik işlemler gerektirir. Chemarema, uygulama gereksinimlerine uyarlanabilen ve tam olarak sonraki kimyasal işlemler için tasarlanmış ekstrüzyon teknolojisine sahip. Daha fazla ayrıntı K 2022’de açıklanacak.

Ayrıca basın toplantısında Erema’nın yenilenmiş ekipman yan kuruluşu UMAC da tartışıldı. Grup, stoktan üretilebilen standart, prefabrike bir geri dönüşüm makinesi olan Readymac’ı piyasaya sürecek. Erema TVE teknolojisine dayalı olmasına rağmen, ekstraların olmaması, hızlı bir zaman ölçeğinde teslimat için hazır olacağı anlamına gelir.

Geri dönüşüm uygulamaları, teknik bileşenlerden tüketim malları ve gıda ambalajlarına kadar uzanan bir “geri dönüşümden yapılmış ürünler” sergisinde sergilenecek.

“Döngüsel ekonomi, birkaç yıl önce düşünülemez olmasına rağmen, plastik atıklar için bile plastik endüstrisinde bir mega konu haline geldi. Bu artış, geçtiğimiz birkaç yılda yaptığımız işi doğruluyor. Hâlâ yapılacak çok şey var. Ama değer zincirindeki tüm oyuncular şimdi aynı yöne doğru çekiliyor.” dedi Hackl.

Benzer Yazılar