Essentra Elektrikli Oluyor

Yazar: plastoday
Essentra Elektrikli Plastik Enjeksiyon

Essentra Components, 2021’in ilk aşamasında EMEA, ABD ve APAC genelinde 21 yeni makinenin kurulmasının ardından hidrolik enjeksiyonlu kalıplama makinesi değiştirme programının ikinci aşamasına başladı.

İkinci aşamada, 2022 yılı boyunca 20 yeni elektrikli enjeksiyon kalıplama makinesinin kurulması bekleniyor. 39 hidrolik makine, yaşam döngülerinin sonunda veya son aşamalarında bugüne kadar değiştirildi. Bu makineler, LDPE, HDPE, Naylon, TPE ve EPDM gibi malzemeleri kullanarak Essentra’nın plastik bazlı bileşen yelpazesini oluşturmaya devam edecek.

Yeni makineler, çalışma süresi yüzde 50 artarken, %70-80 Genel Ekipman Etkinliği (OEE) üretiyor. Aslında, ölçülen dokuz ölçütte (verimlilik, üretkenlik ve enerji tasarrufu dahil) tüm karşılaştırma ölçütleri, değiştirme programının başlangıcından bu yana iyileşmiştir.

Değişim planlaması

2031 yılına kadar tüm portföyünü daha enerji verimli bir filoyla değiştirmeyi hedefleyen Essentra, şimdi revizyonun 2028’e yakın bir zamanda tamamlanmasını bekliyor.

Yeni makineler, Birleşik Krallık, Brezilya, ABD ve Çin’deki dört tesiste yüzde 21 ila yüzde 31 arasında rapor edilen enerji tasarrufu döngüleri ile değerlerini kanıtlıyor. Değişiklikler, makine başına ortalama 2,41 ton CO2 azaltımı ile sonuçlanmıştır ve bu da yılda toplamda yaklaşık 45 tona eşittir.

Küresel lojistik zorluklar nedeniyle Essentra, daha yeni makinelerin bu yılın Haziran ayına kadar yerinde olmasını bekliyor. Bazıları halihazırda geliştirme aşamasında olan ve bazıları henüz sipariş edilmemiş olan bu yeni makineler, Birleşik Krallık, ABD ve İspanya’daki makinelerin yerini alacak. Üçüncü aşama, gelecekteki olası teslim süresi uzatmalarını önlemek ve teslimat ve kurulumlardaki olası kesintileri azaltmak için bu yıl Haziran ayında planlanıyor.

Essentra, başlangıçta bütçelenenden yedi makine daha teslim etmeyi başardı ve azaltılmış enerji tüketimi, iyileştirilmiş kalite performansı ve döngü sürelerinde azalmanın faydalarını görmeye başlıyor. Tüm iş genelinde hissedilen faydalarla, bileşen üreticisi orijinal zaman çizelgesini iki yıl azaltmak için orijinal kapsamı önceliklendirdi ve artırdı. Bu iddialı olsa da, karbon emisyonlarının azaltılması iş ve aslında sektör için kilit bir odak noktasıdır.

İkinci aşama için orijinal bütçe, işin artan taleplerini ve yeni ekipman ihtiyacını karşılamak için 500.000 £ artırıldı.

Toplamda, Essentra ilk üç aşamada 7 milyon sterline yakın yatırım yapmayı ve on yıllık bir süre içinde 10 milyon sterlin daha yatırım yapmayı bekliyor.

Benzer Yazılar