Greiner , Borealis’in Bornewables Poliolefinlerini Kullanıyor

Yazar: plastoday 116 views0

Bornewables Greiner Borealis PP

Greiner Ambalaj, Borealis’in Bornewables poliolefinlerini kullanarak ilk bardağı üretti.

Borealis tarafından dairesellik için tasarlanan yeni birinci sınıf poliolefinler, ikinci nesil hammadde kullanımı dahil olmak üzere avantajlar sunar. Bakir malzemelerle denk performans; ISCC PLUS sertifikası ve azaltılmış karbon ayak izi.

Greiner Ambalaj, ambalaj çözümlerini mümkün olduğunca sürdürülebilir kılmak için çeşitli yaklaşımlar izliyor. Bir eylem yolu, hammadde olarak dairesel, yenilenebilir malzemeleri kullanmaktır. Gıda ve hayvan yemi için yetiştirilen tarımsal ürünlerle üretilen yenilenebilir hammaddelerin aksine, Bornewables ürünleri bitkisel yağ üretiminin yanı sıra yağ atık ve kalıntılarından, kereste endüstrisinden veya kullanılmış yemeklik yağlar gibi gıda endüstrisinden yapılır.

Borealis Tüketici Ürünleri Pazarlama Müdürü Trevor Davis şunları söyledi. “Bornewables portföyü, CO2 sorununa bir çözüm sağlamak amacıyla geleneksel hammaddeden ayrıştırılmış ürünler sunma çabalarımızda önemli bir adımı temsil ediyor. Bu ürün yelpazesi ile müşterilerimizin ve değer zincirinin kendi sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşmalarını sağlıyoruz. Ayrıca mevcut kalite standartlarını korumalarına ve gıda teması için onaylanmış ambalaj çözümleri sunmalarına da yardımcı oluyoruz.”

Borealis’in Belçika’daki Kallo tesisinde başlattığı bir yaşam döngüsü analizi, Bornewables kullanmanın bir ürünün karbon ayak izini her kilogram polimer için en az 2,7 kg CO2 eşdeğeri kadar önemli ölçüde azalttığını gösterdi. Bu, fosil bazlı PP’ye kıyasla çok yüksek bir tasarruf anlamına geliyor. Ayrıca, döngüsellik için tasarlanmış bu birinci sınıf poliolefinlerin kullanılması, fosil kaynaklarının tükenmesini yaklaşık %69 oranında azaltıyor.

ISCC PLUS

Bornewables ürün serisinin tamamı ISCC PLUS sisteminin bir parçası olarak onaylanmıştır. Bu gözetim zinciri sertifikası, müşterilere malzemede kullanılan hammaddenin yenilenebilir ve sürdürülebilir bir şekilde üretildiğini ve menşe noktasına kadar izlenebileceğini garanti eder. Süt ürünleri için yeni prototip IML kapları, Bornewables mono-materyalinden yapılmıştır. Geleneksel tesislerde normal şekilde geri dönüştürülmek üzere geliştirilmiştir. Kullanılan PP malzemenin kimyasal yapısı standart plastiğinkine benzerdir. Ve geleneksel polimerlerle aynı döngüde geri dönüştürülebilir.

Greiner Ambalaj Ar-Ge Direktörü Stephan Laske şunları söyledi: “Yeni IML yiyecek kaplarımız gibi kavramlar, yalnızca tüm değer zincirindeki tüm ortaklar dahil olduğunda ve hammadde tedarikçilerinden marka sahiplerine kadar aynı sürdürülebilirlik hedeflerini paylaştığında işe yarar. Bir ambalaj üreticisi olarak bu çabaları kendi döngüsel ekonomi stratejimiz bağlamında destekliyoruz. Ayrıca Borealis gibi ortaklar ve tedarikçilerle birlikte yeni yaklaşımlar izliyoruz.”

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>