Wittmann ‘dan Yeni Otomasyon Çözümleri

Yazar: plastoday 125 views0

Wittmann WX153

Wittmann ‘dan yeni geliştirilmiş WX153 robotu Haziran 2021’de satışa sunulacak. Yeni otomasyon çözümü 500 ila 1.300 ton arasında kapama kuvvetlerine sahip makinelerde enjeksiyonlu kalıplama uygulamaları için ideal.

Orta ve daha yüksek kapama kuvveti aralığındaki enjeksiyon kalıplama uygulamaları için yeni otomasyon çözümü, Wittmann ‘ın yeni geliştirilmiş WX153 robotuna dayanmaktadır. Sistem, kalıptan çıkarma ekseni olarak hizmet veren hareketli bir X eksenine sahip kartezyen bir eksen yapısından oluşur.

18 m’ye kadar yatay strok ve 2.600 mm’ye kadar dikey strok mümkündür. Parçaların çıkarılması için 1.400 mm’ye kadar X-strok mevcuttur. Bu 1.400 mm’lik kalıptan çıkarma vuruşu, yaklaşık 1.790 mm’lik bir maksimum erişim sağlar. Bu bağlamda, “erişim” terimi, yatay eksen ile dikey eksenin alt ucundaki döner eksenin montaj plakası arasındaki maksimum mesafeyi belirtir. Erişim, robot sistemlerinin yerleşimi için önemli bir parametredir.

Dikey Y borusundaki dahili boru ve/veya kablolama, kolayca erişilebilen yağlama noktaları ve yatay taşıyıcının arkasındaki entegre kontrol kabini, WX153 robotunun standart ekipmanının bir parçasıdır. Kontrol panosu, eklenen ek eksenlerin sayısından bağımsız olarak her zaman orijinal boyutlarına sahiptir.

Çıkarma tutucusunu sürmek için her robota dikey ekseninin sonunda üç ek eksen monte edilebilir. Ayrıca Wittmann , ana taşıyıcı üzerinde birlikte hareket eden iki çapraz hareket ünitesinden oluşan tandem robot çözümleri de üretebilir. Bu gibi durumlarda bile, ek bir kontrol kabininden vazgeçilebilir. Böylece enjeksiyon makinesinin yanında kendisine sağlanan boşluk, otomasyon ekipmanı dışında gerekli her türlü yardımcı malzeme için kullanılabilir.

Wittmann tarafından Wittmann Interactive’in 19 Mayıs’ta Viyana’daki ilk sunumunda gösterilen WX153 robotu, üç ek servo dönüş ekseni (A-, B- ve C-Servo) ile donatılmıştır. Bu şekilde senkronize 6 eksenli hareketler veya daha az eksen hareketi programlanabilir. Wittmann’ın R9 robot kontrol sistemi, senkronize edilmesi gereken bireysel eksenlerin hızlarını otomatik olarak koordine eder. Böylece tüm dönme ve öteleme hareketleri aynı anda tamamlanır.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>