Ineos Styrolution ve Arburg Sürdürülebilir İşleme Konusundaki Uzmanlıklarını Birleştiriyor

Yazar: plastoday

Stirenik alanında dünya lideri olan INEOS Styrolution ve plastik işleme makinelerinin önde gelen küresel üreticisi Arburg, yenilikçi sürdürülebilir enjeksiyon kalıplama makinelerinin kullanımını geniş sürdürülebilir stirenik polimer portföyüyle birleştiriyor.

Terluran ECO ve NAS ECO dahil olmak üzere INEOS Styrolution’ın ilk sürdürülebilir ECO dereceleri, Arburg tarafından en yeni nesil enjeksiyon kalıplama makinelerinde başarıyla test edildi. Gösteriler Arburg Yıldönümü Günleri 2023’te yapıldı ve FAKUMA 2023’te sunulacak.

İki hibrit Allrounder 470 H makinesi, Şubat 2023’te Arburg’un birinci yıl dönümü etkinliğinde yeni makine teknolojisi için zemin hazırladı. “Comfort” ve “Premium” performans türevlerindeki makineler yüksek düzeyde enerji tasarrufu, kaynak ve üretim açısından verimli ve güvenilir.

Bir hidrolik makine ile karşılaştırıldığında, yeni Allrounder 470 H %50’ye varan oranda daha iyi bir enerji ayak izine sahiptir ve yılda 12.000 kg’a kadar CO2 tasarrufu sağlayabilir.

Hibrit makine birçok teknik yeniliği bünyesinde barındırmaktadır. Örneğin yeni bir yağ yönetimi konsepti, yağ ihtiyacını yaklaşık %35 oranında azaltır. Akış hızı ayırma, hidrolik yardımcı eksenlerin eş zamanlı hareketlerini sağlar. Kuru döngü süresi de yaklaşık üçte bir oranında azalır. Arburg servo hidrolik sistemi (ASH), özellikle enerji açısından verimli ve düşük emisyonlu çalışmaya izin verir.

INEOS Styrolution’ın ECO portföyü, Styrolution PS ECO’dan çeşitli ABS, ASA, SAN ve SMMA derecelerine ve SBC ECO çözümlerine kadar uzanır.

Terluran ECO sürdürülebilir ürün portföyü, geleneksel ABS’ye hem mekanik olarak geri dönüştürülmüş hem de biyolojik olarak atfedilen alternatifler içerir. Mekanik olarak geri dönüştürülmüş sınıflar, %70’e kadar tüketici sonrası geri dönüştürülmüş içerik içerir.

NAS ECO, mükemmel şeffaflığı, son derece düşük bulanıklığı ve iyi termal ve kimyasal direnciyle popüler olan, ISCC sertifikalı, biyo-özellikli bir SMMA malzemesidir. Malzeme, %99’a kadar karbon ayak izi azaltma sağlar. Geleneksel eşdeğeri NAS gibi, gıda ambalajlama çözümleri için de uygundur.

Arburg Uygulamalar Ekip Yöneticisi Christian Homp, “Enjeksiyon kalıplama makinelerimizin INEOS Styrolution’ın ECO malzemesiyle kombinasyonu, CO2 ayak izlerini iyileştirmek isteyen tüm müşteriler için ikna edici bir argüman olmalıdır” dedi.

INEOS Styrolution Teknik Müşteri Yöneticisi Christian Dietlein, “Öncelikle Arburg’a 100. yaş gününde en iyi dileklerimizi sunuyoruz! INEOS Styrolution gibi sürdürülebilirlikle ilgili benzer güçlü hedeflere sahip bir şirketle çalışmaktan heyecan duyuyoruz.”

Benzer Yazılar