Dow ve P&G China, Hava Kapsülü Geliştirdi

Yazar: plastoday

Küresel bir malzeme bilimi şirketi olan Dow, hava kapsülü e-ticaret ambalajı için Procter & Gamble China ile iş birliğini duyurdu. P&G China’nın inovasyonu ve Dow’un malzemeleriyle sağlanan hava kapsülü, e-ticarette aşırı paketlemeden kaçınırken ve geri dönüştürülebilirliği kolaylaştırırken ürünleri korumanın etkili ve verimli bir yolunu sunmayı amaçlıyor.

Hava kapsülü ambalajı, e-ticaret endüstrisi için sürdürülebilirliği ilerletmede önemli bir kilometre taşıdır ve bir çok gibi avantajlar sunar

  • Geleneksel oluklu koli kutularına kıyasla malzeme ağırlığında %40’tan fazla azalma, böylece orijinal kamyon taşımacılığının yalnızca %25’i ve %75 daha az depo alanı gerektirir
  • Güvenli koruma
  • Tamamı PE mono malzeme yapısıyla geri dönüştürülebilirliği sağlama


Ambalaj tasarımı, kolay yırtılan bir şerit ve açıldıktan sonra sorunsuz bir şekilde atmak için otomatik sönme özelliği gibi tüketiciler için de güvenilir ve kullanışlıdır.

Dow Ambalaj ve Özel Plastikler Asya Pasifik ticari başkan yardımcısı Bambang Candra, “P&G China ile işbirliğimiz sayesinde, yalnızca tüketici markalarının ve e-perakendecilerin ihtiyaçlarını karşılamakla kalmıyor, aynı zamanda tüketicilerin ambalaj atığı döngüsünü kapatan malzemelerle üzerlerine düşeni yapmalarını sağlıyoruz” dedi.

E-ticaret ambalajı tipik olarak dış ambalaj olarak karton kutulardan oluşur ve teslimat sırasında ürünleri korumak ve stabilize etmek için iç kısımda hava yastıklı poşetler veya baloncuklu ambalaj bulunur. Bununla birlikte, geleneksel hava yastıklı torba film yapısı, naylon (uzun raf ömrü için yüksek gaz bariyeri sağlamak üzere), bağlayıcı katmanlı reçine ve polietilen gibi çok malzemelidir ve bu da geleneksel yöntemlerle geri dönüşümü zorlaştırır.

Dow’un ELITE AT yüksek performanslı PE reçineleri, karşılaştırılabilir gaz bariyeri performansı sunarak, ambalajın geri dönüştürülebilirliğini sağlayan tamamen PE mono malzeme yapısı oluşturmak için naylonun formülasyondan çıkarılmasına olanak tanır.

“Dow ile ortaklık, 2030 yılına kadar yüzde 100 geri dönüştürülebilir veya yeniden kullanılabilir ambalajlara ulaşma taahhüdümüzde ilerleme kaydetmemizi sağladı. Hava kapsülü e-ticaret ambalajımızın geliştirilmesi doğru yönde atılmış bir adımdır ve daha fazla şirketle işbirliği yapmaya devam etmeyi umuyoruz” diye vurguladı P&G China Ambalaj İnovasyonu Lideri Neo Yang.

Benzer Yazılar