Borealis, Rialti’yi Satın Alıyor

Yazar: plastoday

Dünyanın önde gelen gelişmiş ve döngüsel poliolefin çözümleri sağlayıcılarından biri ve baz kimyasallar, gübreler ve plastiklerin mekanik geri dönüşümünde Avrupa pazar lideri olan Borealis, İtalyan polipropilen birleştirme ve geri dönüştürücü olan Rialti S.p.A.’yı satın almak için bir anlaşma imzaladığını duyurdu.

İtalya’nın Varese bölgesinde bulunan Rialti, endüstriyel ve tüketici sonrası atıklardan mekanik olarak geri dönüştürülmüş PP hammaddesine odaklanan sürdürülebilir polipropilen (PP) bileşiklerinin üretiminde uzmanlaşmış Avrupa pazar liderlerinden biridir.

Otuz yılı aşkın deneyimiyle Rialti, otomotiv, ev aletleri ve inşaat dahil olmak üzere farklı endüstrilerdeki uygulamalarla enjeksiyon kalıplama ve ekstrüzyon PP bileşikleri yapmak için yıllık 50.000 tonluk kapasitesini kullanıyor.

“Geçtiğimiz on yılda döngüsellik yolculuğumuzda istikrarlı bir ilerleme kaydettik. Rialti’nin portföyümüze eklenmesi, döngüsel teklifimizi genişletecek ve müşterilerimize sürdürülebilirlik hedeflerini karşılama konusunda hizmet verme yeteneğimizi güçlendirecektir” diye belirtiyor Borealis’in Poliolefinler, İnovasyon ve Teknoloji ve Döngüsel Ekonomi Çözümlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Lucrèce Foufopoulos. “Bu nedenle sürdürülebilir yaşam için temel unsurları yeniden icat etmeye devam ediyoruz.”

Benzer Yazılar