Sumitomo Demag Christian Maget’i Finans Direktörü Olarak Atadı

Yazar: plastoday

Sumitomo (SHI) Demag Plastics Machinery GmbH, 1 Temmuz 2023 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Christian Maget’in CFO olarak atanmasıyla Yönetim Kurulunun genişletildiğini duyuruyor.

Yönetim Kurulunu güçlendirmek için atılan bu adım, CEO Gerd Liebig’in zamanının daha fazlasını ayırmasını ve Grubun stratejik, teknolojik ve kurumsal konumunu geliştirmeye ve ilerletmeye odaklanmasını sağlayacaktır.

2013 yılında Sumitomo (SHI) Demag’a Kontrol Başkanı olarak katılan Christian Maget, 2018 yılında Finans Grup Genel Müdürü olarak atanmıştır. Finans sorumluluklarının yanı sıra insan kaynakları, denetim ve bilgi teknolojilerinden sorumludur. Grubun stratejik gelişimine ve uluslararasılaşmasına güçlü katılımı, şirket verimliliğini önemli ölçüde artırmaya yardımcı oldu. Özellikle işlevsel KPI’ların tanıtılması, performansı ölçmek ve kurumsal karar alma sürecini iyileştirmek için çok büyük bir destek olmuştur.

Gerd Liebig, Sumitomo (SHI) Demag işinin stratejik olarak önemli alanlarıyla uyumlu bir Yönetim Kuruluna sahip olmanın gerekçesini şöyle açıklıyor: “Kurula Christian Maget’in atandığını duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. Çok yönlü deneyimi, mali zekası ve fikirleri uygulama becerisiyle birleşen güçlü analitik becerileri, grubun gelecekteki stratejik yönü için gerçek bir varlık olmuştur ve olmaya devam edecektir. Bu yeni yapı, belirli iş operasyonlarına uyumlu, kendini kanıtlamış uzmanlardan oluşan bir ekip sağlıyor.”

Benzer Yazılar