Sumitomo (SHI) Demag Çin’deki Makine Üretim Kapasitesini İkiye Katladı

Yazar: plastoday

Sumitomo (SHI) Demag China, Ningbo tesisinde yerel siyasi figürlerin katılımıyla bir temel atma törenine ev sahipliği yaptı ve 4.000 metrekarelik yeni üretim salonunun inşaatının başlamasını karşıladı. Beilun bölgesinden belediye başkanı ve belediye meclis üyelerinin katıldığı CEO Pietro Scattarreggia, daha büyük tesisin gelecekteki büyümenin yolunu açtığını, 50 yeni iş yarattığını ve üretim kapasitesini ikiye katladığını duyurdu.

2022’nin sonlarına doğru inşaata başlama izni verilen Scattarreggia, yeni tesisin Grubun Çin’deki 25. üretim yıldönümüne denk gelecek şekilde 2023 sonbaharında açılacağını bildirdi. Muazzam pazar potansiyelini bağlamına yerleştiren CEO, genel olarak Asya pazarının, özellikle Çin’deki otomotiv ve elektromobilitenin patlama yaşadığını doğruladı. Scattarreggia, “2021’de şirket tarihindeki en güçlü performansı ve ardından geçen yıl koronavirüs politika kısıtlamalarının bir sonucu olarak ekonomik yavaşlamayı deneyimledikten sonra, geleceğe yönelik görünüm çok olumlu olmaya devam ediyor” diye doğruluyor Scattarreggia.

Ningbo üretim salonunun genişletilmesi, ekibe yalnızca daha fazla makine üretmesi için daha fazla alan sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda üretimi daha büyük tonajlı Systec Servo makinelerini içerecek şekilde genişletiyor. “Şimdiye kadar üretimimiz, 1.000 tona kadar sıkma kuvvetlerine sahip makinelerle sınırlıydı. Daha büyük hassas bileşenlere olan talep göz önüne alındığında, ürün portföyümüzü 1.500 tona kadar çıkarabilmemiz, Çin ve Asya’daki müşteriler için teslimat sürelerini önemli ölçüde azaltabileceğimiz anlamına geliyor” diyor Scattarreggia. Genişlemenin stratejik gerekçesi olarak her şeyden önce bunu belirtiyor.

Hibrit sürücü konsepti ile mutlak hassasiyeti, mükemmel stabilitesi ve dayanıklılığı ile karakterize edilen Systec Servo serisi, otomotiv, beyaz eşya ve tüketici bileşenleri üreticilerine güçlü ve enerji açısından verimli bir sistem sunuyor.

Scattarreggia’ya göre Systec serisi, bu işleme gereklilikleri için idealdir. Bu daha büyük ve daha ağır makinelerin üretimini desteklemek için Ningbo üretim salonu daha güçlü vinçler kuruyor.

Ek olarak, Sumitomo (SHI) Demag China, üretim karbon ayak izini azaltma taahhüdünü sürdürüyor. CEO, geçen Eylül ayında 7.000 metrekarelik yeni bir güneş enerjisi sisteminin kurulmasının, tesisin yerel enerji kaynağından neredeyse bağımsız olarak çalışabileceği anlamına geldiğini iddia ediyor.

Son yıllarda, Çin’deki birçok üretim tesisi, enerji tayınlamanın etkisini hissetti. Bir güneş kaynağı ile, Ningbo tesisi artık gelecekteki tayınlardan etkilenmeyecektir. Scattarreggia, “Bu, üretim istikrarı için büyük önem taşıyor,” diye bitiriyor.

Benzer Yazılar