Sumitomo (SHI) Demag Elektrikli Enjeksiyon Kalıplama Serisinde Yeni Boyutları Duyurdu

Yazar: plastoday

Sumitomo (SHI) Demag, 220 ila 450 ton arasında orta kapama kuvvetli (orta boy) makineler de dahil olmak üzere, IntElect S tamamen elektrikli enjeksiyon kalıplama makinesi yelpazesinde yeni boyutları piyasaya sürüyor.

IntElect serisinin Ürün Müdürü Peter Gladigau, bu son sürümle birlikte, üç ila 12 saniye arasında döngü süresi hızlarına ihtiyaç duyan kalıpçıların artık üretkenlik, enerji verimliliği ve işleme hızı ve kararlılığının herhangi bir yönünden ödün vermesi gerekmediğini vurguluyor.

Sumitomo (SHI) Demag, IntElect S serisini genişleterek tamamen elektrikli kalıplama makinesi pazarını ve ilgili faydaları, düşük parça ağırlıkları ve dar toleranslı bileşenler dahil olmak üzere daha da fazla ürün uygulamasına açmayı hedefliyor. Geleneksel IntElect all-electric serisi ile yeni yüksek hızlı paketleme enjeksiyonlu kalıplama makinesi PAC-E arasında konumlanan IntElect S, özellikle en yüksek hızlarda dar toleranslı ve ince duvarlı bileşenleri seri üreten plastik işlemcilere yöneliktir.

Gladigau şunları söyledi: “Üç ile on iki saniye arasındaki döngü süreleri ve 350 mm/s’ye kadar enjeksiyon hızları, bu makinenin tipik aralığıdır.” Esnek, yüksek performanslı tahrikler, daha kısa mengene milleri ve daha uzun hizmet ömrüne özellikle dikkat çekiyor. Standart bir IntElect modeline kıyasla ortalama bir saniyelik döngü süresi tasarrufu elde etmek için enjeksiyon hızının daha hızlı hızlandırılmasıyla sonuçlanır.

IntElect S orta boy ürün yelpazesi, Gladigau’yu onaylıyor, tipik olarak daha fazla enerji tüketen, en kısa döngüler, yüksek malzeme verimi ile yüksek performanslı uygulamalara özel olarak hitap ediyor. “Enerji fiyatlarındaki hızlı artış göz önüne alındığında, artan üretim maliyetleri üzerindeki etkiyi daha yüksek üretkenlik, işleme tekrarlanabilirliği ve azaltılmış atık yoluyla dengelemek, rekabet edebilirlik açısından giderek daha zorunlu hale geliyor. Tam da bu nedenle, IntElect S serimize pazar ilgisi çok yüksek.”

Gladigau, şirkete göre IntElect S’nin enerji tüketimini kilogram başına 0,25 ila 0,32 kilovat saate düşürebileceğini belirtiyor. Hibrit makinelere kıyasla seri üretim verimliliğinin somut örneği olarak ele alındığında, bu artan üretim kapasitesi ve yılda on binlerce euroluk enerji tasarrufu, makinenin en hızlı geri ödemelerinden biriyle sonuçlanabilir.

Gladigau, piyasadaki eşdeğer elektrik sistemleriyle ince cidarlı ambalaj ürünlerinde kuru çevrim sürelerini kıyaslayarak, IntElect S’nin yenilikçilik ve enerji verimliliğinde ön planda olmaya devam ettiğini garanti ediyor.

Gladigau şunları belirtiyor: “IntElect’in fren enerjisi geri kazanım sisteminin kapasitesinin artırılması yalnızca enerji verimliliğini artırmakla kalmaz, aynı zamanda elektrikli bileşenlerin ve kapasitörlerin ömrünü de uzatır. Kapsamlı makine ve parça ömrü dayanıklılık testleri ile doğrulanan, en zor koşullar altında test edilen Mengeneli miller, milyonlarca döngüden sonra hiçbir görünür aşınma kanıtı göstermedi. En hızlı döngülü uygulamalarda bile makinenin güvenli çalışmasını garanti ediyoruz.”

Benzer Yazılar