Sumitomo (SHI) Demag, R-Cycle Topluluğuna Katılıyor

Yazar: plastoday

Dünya çapında faaliyet gösteren 80.000 tamamen elektrikli makine ile Sumitomo (SHI) Demag‘ın odak noktası, plastik işleme endüstrisinde enjeksiyon kalıplama makinelerinin sürdürülebilir ve kaynak tasarrufu sağlayan işletimidir.

Sumitomo (SHI) Demag, plastik ambalajın tüm değer zinciri içinde bir işbirliğinin doğrusal ekonomiyi döngüsel ekonomiye dönüştürmek için en büyük etkiyi yaratacağına inanıyor. Ayrıca, dijital ürün pasaportlarının kullanımı günlük işlerimizin birçok alanında fayda sağlayabilir. Dijitalleşme döngüsel bir ekonominin anahtarıdır ve gerekli şeffaflığı zincirdeki farklı işlem adımlarına taşıyabilir. Endüstri 4.0 uygulamaları bağlamında, ister geri dönüşüm sürecinde plastiklerin daha etkili ayrıştırılması için olsun, ister farklı makine ve işleme operasyonları arasındaki iletişimde bir bilgi taşıyıcısı olarak olsun.

Sumitomo (SHI) Demag ambalajlama makineleri ürün müdürü Christoph Wynands şöyle açıklıyor: “İnce duvarlı ambalajlama uzmanı olarak makinelerimizde üretilen ürünlerin çoğu PP veya HDPE’den yapılıyor. Müşterilerimiz ürünlerinde geri dönüştürülmüş içeriği artırmak istiyor. Bunu ekonomik olarak yapabilmek için özellikle temiz geri dönüşüm akışlarına bağımlıdırlar. İnandırıcı uygulamalar oluşturmak ve bunları sektörler arası projelerde tüm paydaşların kullanımına sunmak için Kalıp İçi Etiketleme (IML) ve Enjeksiyon-Sıkıştırma-Kalıplama (ICM) gibi teknolojilerle uzmanlığımıza katkıda bulunmak istiyoruz. Bu şekilde, mümkün olduğunca çok ambalaj üreticisine yetkin bir şekilde danışabilmek ve onları ikna edebilmek için yeni bilgiler üreteceğiz.”

Son olarak, Sumitomo (SHI) Demag, gelecekte makinelerinin ayak izi hakkında ayrıntılı şeffaflık sağlamak için dijital ürün pasaportu teknolojisini kullanacak. Wynands şunları söyledi: “Dahili değer zincirimizi gözden geçirip analiz ediyoruz ve ağımızdaki ortaklar ve tedarikçilerle kendi makinelerimizin karbon ayak izini tartışıyoruz. Karbon ayak izini azaltmak için mümkün ve gerekli olduğunda tedarik zincirini iyileştiriyoruz.

Ayrıca, sürdürülebilir önlemler ve ekolojik davranışlar, uzun yıllardan beri bizim DNA’mızdır. Ekolojik etki ve sürdürülebilir yönler, tüm yeni gelişmelerimizi değerlendirip önceliklendirdiğimizde, puanlama tablolarımızda en yüksek puan alan kriterlerden ikisidir. Bu nedenle, makine portföyümüzü, örneğin iş ortaklarımızı ve müşterilerimizi işlenmemiş malzemenin sorumlu kullanımı konusunda desteklemek ve ürünlerinde geri dönüştürülmüş içeriği artırmalarına olanak sağlamak için tamamen elektrikli enjeksiyon kalıplama makineleri ve güçlü hizmetlerle modernize ettik.”

Benzer Yazılar