Sumitomo Ambalaj Koleksiyonu, Birleşik Krallık Sektörünün Büyümesine Destek Oluyor

Yazar: plastoday

Sumitomo (SHI) Demag, son altı ayda üç yeni hızlı döngülü ambalajlama serisini piyasaya sürerek ambalaj enjeksiyon kalıplama makinesi portföyünü genişletti.

Yeni konsept PAC-E, bir El-Exis SP Servo serisi ve yeni bir IntElect S’den oluşan yeni koleksiyon, kapak, kapak, ince cidarlı ve yüksek performanslı kalıplanmış kap üreticilerine teknoloji, üretkenlik ve enerji artırıcı bir füzyon özellikler sunuyor.

2023 yılında Birleşik Krallık ambalaj dönüştürücülerine ve kalıplama firmalarına sunulacak olan genişletilmiş ürün yelpazesi, Grubun dairesel ambalaj gündemine olan bağlılığını ve önemli ambalaj pazarı trendlerine uygun sürdürülebilir değer sunmasını güçlendiriyor. Bu yıl tahmini 4,6 milyar sterlin değerinde olan ve 2023’te %4,2 büyümesi beklenen Birleşik Krallık Plastik Ambalaj Ürünleri İmalat endüstrisinin, esnek ambalajda devam eden ürün yeniliği ile desteklenen büyümeye geri dönmesi bekleniyor.

Ambalaj pazarının önemini gösteren Sumitomo (SHI) Demag, son on yılın en heyecan verici gelişmelerinden birini ortaya çıkardı – yüksek hızlı El-Exis ambalaj platformunun şirketin IntElect tamamen elektrikli serisiyle harmanlanması. PAC-E, yüksek hızlı ambalajlama uygulamaları için özel olarak geliştirilmiş yeni bir enjeksiyon ünitesine sahiptir.

Her 1,98 saniyede 72 kapak

PAC-E’yi şirketin El-Exis hibrit ambalaj serisinden ayıran iki özellik vardır. Elektrikle çalışan eksenler, yüksek hızlı bir hibrit ambalajlama makinesine göre ölçüldüğünde %50’ye varan enerji tasarrufu sağlıyor.

Ek olarak, mafsal kolunun yağlanması artık temizlik sorunlarına neden olmuyor; tamamen kapalı devre tasarımı olduğundan sızdırmazdır. Bunun yerine yağ çıkarılır, filtrelenir ve geri dönüştürülür. Bu da, mafsal kolunu temizleme ihtiyacını ortadan kaldırır.

İnce cidarlı ambalaj uygulamarı için tasarlanan, 550 mm/sn’ye varan enjeksiyon hızına sahip PAC-E paketleme makinesi, ilk olarak 250 ton, 300 ton, 350 ton ve 420 tonluk orta tonaj kapama kuvvetlerinde satışa sunulacak.

Ultra hızlı Servo

El-Exis SP’nin bir başka geliştirmesinde Sumitomo (SHI) Demag, yeni “servo pompa” varyantını da sunuyor.

Birleşik Krallık Ambalajlama Uzmanı Ashlee Gough şunları söyledi: “Hibrit makinelerde akümülatörü şarj eden pompa, her enjeksiyon döngüsüne güç sağlamak için kullanılan toplam enerjinin yaklaşık %50’sini tüketir. Geleneksel pompayı bir servo pompayla değiştirerek artık aynı performansı koruyabilirken önemli ölçüde daha az güç tüketebiliyoruz.”

Başlangıçta El-Exis SP Servo serisi, 250 ila 420 tonluk orta kapama kuvveti aralığında genişletilecek. Bunu daha sonra daha büyük kapama kuvveti makineleri takip edecektir.

Yüksek hacim için hızlı çevrim

Bir IntElect S tamamen elektrikli orta kapama kuvveti aralığının piyasaya sürülmesi, artık üç ila 12 saniye arasında döngü süresi hızlarına ihtiyaç duyan kalıpçıların üretkenlik, enerji verimliliği ve işleme hızı ve kararlılığının hiçbir yönünden ödün vermesi gerekmediği anlamına geliyor.

Sumitomo (SHI) Demag, IntElect S serisini genişleterek, şimdi tamamen elektrikli kalıp makinesi pazarının ilgili avantajlarını daha da fazla ürün uygulamasına açtı. Geleneksel IntElect all-electric serisi ile yeni yüksek hızlı ambalajlama enjeksiyon kalıp makinesi PAC-E arasında tam olarak konumlandırılan IntElect S, özellikle dar toleranslı ve ince duvarlı bileşenlerin toplu üretimini yapan plastik işlemcilere yöneliktir.

Gough, “Üç ila on iki saniye arasındaki çevrim süreleri ve 350 mm/sn’ye kadar enjeksiyon hızları bu makinenin tipik aralığıdır”, diye bildiriyor. Esnek, yüksek performans, daha kısa mengene milleri ve daha uzun hizmet ömrüne özellikle dikkat çekiyor. Standart bir IntElect modeline kıyasla ortalama bir saniyelik döngü süresi tasarrufu elde etmek için enjeksiyon hızının daha hızlı hızlandırılmasıyla sonuçlanır.

Piyasadaki eşdeğer elektrik sistemleriyle ince cidarlı ambalaj ürünlerindeki kuru döngü sürelerini kıyaslayan IntElect S, Gough’a göre inovasyon ve enerji verimliliğinde ön planda olmaya devam ediyor.

Grubun geniş ‘hassas ve hızlı’ paketleme portföyündeki üç serinin tümü, geleceğin dijital ürün pasaportu teknolojisini içerecek şekilde tasarlanmıştır.

Benzer Yazılar