Sulapack’ten Kozmetik Ambalajları İçin Yeni Malzeme

Yazar: plastoday

Bir malzeme inovasyon girişimi olan Sulapac, kozmetik ve güzellik ambalajlarına yönelik genişleyen portföyünün bir parçası olarak ABS de dahil olmak üzere sert plastiklerin yerini almaya uygun yeni bir biyo-bazlı malzeme olan Sulapac Luxe’i piyasaya sürdü.

Şirkete göre Sulapac Luxe, endüstriyel olarak kompostlanabilir malzemelerden üretiliyor ve arkasında kalıcı mikroplastik veya toksik yük bırakmıyor. Güzellik endüstrisinin önde gelen markalarının, hala üst düzey lüks hissi, işlevi ve estetiği sunan çevreye daha duyarlı ambalaj çözümleri taleplerine yanıt olarak geliyor.

Sulapac Uluslararası Satış Direktörü Colin Strobant, “Güzellik markalarının geleneksel plastikleri değiştirirken karşılaştıkları en büyük zorluklardan biri, seçilen malzemelerin katı performans kriterleridir” dedi. “Sulapac Luxe ile geleneksel plastiklerin kaliteden ödün vermeden kolayca değiştirilebileceğini gösterdik.”

Yüksek yoğunluk, sıcaklık dalgalanmalarına karşı direnç, seramik hissi ve sesi ile parlak, pürüzsüz bir yüzey, lüks markalar için önemli olan malzeme özelliklerinden bazılarıdır. Ayrıca Sulapac Luxe geri dönüştürülebilir ve geri dönüştürülmüş içerikle üretilebilir.

Çeşitli uygulamalar ve üretim teknolojileri için sürdürülebilir çözümler

Genişletilmiş portföy ile Sulapac’ın müşterileri artık cilt bakımı, makyaj ve kokular dahil olmak üzere çeşitli ürün alanları için ambalajlar oluşturabiliyor.

Örneğin, Shiseido’nun markası Ulé, kapakları için Sulapac’ı kullanırken, Lumene’den Manik’e kadar çeşitli cilt bakım markaları ürünlerini Sulapac kavanozlarında ambalajlıyor. Malzeme seçimi ve üretim teknikleri, markaların çok çeşitli renk seçenekleriyle tamamlanan mat, parlak veya doğal görünüm arasında seçim yapmasına olanak tanır.

BetterBarrel’in geçen yıl Schwan Cosmetics tarafından başarılı bir şekilde piyasaya sürülmesi ve Toly’nin Sulapac ile yapılan popüler Infinity Serisi toz kompaktları, Sulapac’ın teklifinin çok yönlülüğünü daha da kanıtlıyor.

Sulapac ayrıca, CHANEL ile işbirliği içinde, LES EAUX DE CHANEL koku serisi için özel olarak oluşturulan sürdürülebilir şişe kapakları ve N° 1 de CHANEL Krem kapağı dahil olmak üzere üstün kaliteli çözümler geliştirmiştir.

Sulapac’ın portföyü, enjeksiyon kalıplama ve ekstrüzyon malzemelerinin yanı sıra, kozmetik şirketlerinin sürdürülebilir prototiplemeyi mümkün kılan 3D baskının yanı sıra sürdürülebilir lojistik tepsiler ve satış noktası teşhirleri oluşturmasına olanak tanıyan termoform çözümleri içerir.

Benzer Yazılar