Amcor Geri Dönüşüme Hazır Termoform Filmleri Ticarileştiriyor

Yazar: plastoday

Amcor, et ve süt ürünleri için mükemmel ambalajlama performansı ve iyileştirilmiş ambalajlama döngüselliği sunan yeni PrimeSeal ve DairySeal Geri Dönüşüme Hazır Termoform Filmlerini Avrupa’da piyasaya sürdü.

Taze ve işlenmiş et ve balık ile sert peynir için uygun olan yeni ambalaj, 90°C/194°F’ye kadar ısıya dayanıklıdır ve bozulabilir gıdalar için raf ömründen ödün vermeden düşük etilen vinil alkol (EVOH) kopolimer içeriği ile yapılmıştır.

Cyclos-HTP tarafından geri dönüştürülebilir olarak onaylanan filmler, polietilen (PE) akışları içinde geri dönüştürülebilir ve mevcut poliamid (PA)/PE termoform filmlere kıyasla %80’e kadar daha düşük karbon ayak izi sunar.

Yeni filmler, alışveriş yapanlara ürünlerin kalitesini göstermeye ve sıkı, kırışmayan bir ambalaja sahip olmaya yardımcı olmak için net bir parlaklıkla son derece şeffaftır. Özel olarak tasarlanmış şekillendirme ile 85 ila 200 mikron kalınlık aralığında değişen ambalaj, daha fazla ürün koruması için delinmeye ve aşınmaya karşı dayanıklıdır.

Amcor Kıdemli Pazarlama Müdürü Rosalia Rosalinova, “Günümüzde et, balık ve süt ürünleri üreticileri, konu daha sürdürülebilir ambalajlama olduğunda daha iyi seçenekler arıyor” diyor. “Müşterilerimiz kendi karbon ayak izlerini azaltmanın yollarını ararken, onları desteklemek için ürün portföyümüzü sürekli olarak geliştiriyoruz. Yeni termoform filmlerimiz, geri dönüşüme hazır ambalajlar söz konusu olduğunda hem işletmelere hem de tüketicilere daha iyi bir seçenek sunuyor.”

Amcor’dan bir kaynağa göre, şirket “şu anda hem Avrupa Kıtası’nda hem de Birleşik Krallık’ta çeşitli taze ve işlenmiş et müşterileriyle denemeler yapıyor.”

Yeni PrimeSeal ve DairySeal Geri Dönüşüme Hazır Isıl Şekillendirme Filmleri, Ocak 2023 itibarıyla Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’daki müşteri siparişleri için hazırdır.

Benzer Yazılar