Jokey Grup : Yeni Döngüsel Ambalaj Çözümleri

Yazar: plastoday 108 views0

Repsol Jokey Cantero

İspanyol çok uluslu Repsol, sert plastik ambalaj üreticisi Jokey Grup ve İspanyol organik süt ürünleri şirketi Cantero de Letur ile bir anlaşmaya vardı.

Cantero de Letur Group, peynir ürünleri için İspanya’da organik süt endüstrisinde geri dönüştürülmüş plastik ambalaj kullanımına öncülük edecek. Ambalajda ISCC Plus sertifikalı Repsol Reciclex dairesel polipropilen kullanılacaktır.

Repsol tarafından bu dairesel reçineleri üretmek için kullanılan teknolojiler, geri dönüştürülemeyen plastik atıklardan yararlanmayı mümkün kılıyor. Böylece, atık reçineler ile aynı kalite ve işlevselliğe sahip yeni döngüsel malzemeler üretmek için Repsol prosesleri için yeni bir hammadde haline geliyor. Bu nedenle yüksek kalite ve hijyen gereksinimleri ile gıda sektörüne uygundur.

Repsol 2020’nin başlarında, tüm petrokimya komplekslerinin ISCC Plus akreditasyonu altında üretimini onayladı. Jokey bu sertifikayı Ağustos 2020’de İspanya dahil dört üretim tesisinde aldı. Bu sertifika, geri dönüştürülmüş malzemelerin kullanımı ve izlenebilirliği anlamına geliyor.

Jokey Baş Tedarik Sorumlusu Michael Schmidt, “Şu anda gelişen yeni sürdürülebilir malzemeler pazarını gördüğümüz gibi, Repsol-Jokey-Cantero projesi, geri dönüştürülmüş plastiklerin uzun vadeli uygulanabilirliğini gösterme amacına yönelik ilk pilot projelerden biri. Gerçek, çalışan iş ve malzeme akışı modelleri, daha fazla ortak çekecek. Segmentleri ve plastik endüstrisini döngüsel bir ekonomiye doğru yönlendirecektir.

Repsol Polipropilen Direktörü Fernando Arroyo şunları ekledi: “Bugün duyurulan bu yeni ittifak, poliolefin üretimimizin yüzde 20’sine eşdeğer geri dönüşüm hedefimizde ilerlemeye devam etmemizi sağlıyor.”

İşbirliği, işlenmemiş malzemelerin üretimini ve tüketimini azaltmayı ve tüketicilerin daha çevre dostu ambalaj taleplerine cevap vermeyi hedefliyor. Böylece yüksek hijyen ve güvenlik gereksinimleri olan bir sektörde geçişe öncülük etmeyi amaçlıyor.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>