Lindner ve AST Grup Plastik Geri Dönüşüm Merkezini Kurdu

Yazar: plastoday
Lindner AST Grup Tesis

Avrupalı ​​bir plastik kap, varil ve şişe üreticisi olan AST Grup, ürünlerinde kullanılan geri dönüştürülebilir madde miktarını artırmayı hedefliyor. Sonuç olarak şirket, sanayi sonrası ve tüketici sonrası yüksek yoğunluklu polietileni (HDPE) işlemek için bir plastik geri dönüşüm hattı ile yeni bir yetkinlik merkezi başlatmak için Avusturya merkezli bir geri dönüşüm ekipmanı üreticisi olan Lindner Recyclingtech GmbH ile ortaklık kurdu. Lindner, yeni merkez için sistemi sağlayacağını söylüyor.

Lindner’in ortaklığıyla ilgili bir habere göre AST Kunststoffverarbeitung GmbH, 1977’den beri Almanya’nın Erndtebrück kentinde tehlikeli mallar için onaylı ambalajlar üretiyor. Şirket, kimyasal ürünler ve gıda için plastik kaplar konusunda uzmanlaşmıştır. Geri dönüştürülmüş içerik kullanarak ürünlerinin sürdürülebilirliğini artırmak için çalışmaktadır.

Yeni merkez ile AST, sürdürülebilir bir hammadde akışı üretmek istiyor. Yetkinlik merkezi, Güney Almanya, Belçika, Hollanda ve Büyük Britanya’daki AST lokasyonlarının uzmanlığına dayanan bir pilot projedir.

Ek olarak, yeni merkez, Lindner Washtech’in yıkama ve ayırma bileşenlerini ve Lindner Recyclingtech’in öğütücülerini kullanacak. Lindner ayrıca tesisin mühendisliğinden de sorumlu olacak.

AST’de geri dönüşümden sorumlu Hauke ​​Grabau, “Birinci sınıf plastikleri yüksek kaliteli kaplara, varillere ve şişelere dönüştürüyoruz. Böylece hammaddenin genel geri kazanım yoluna gitmemesi gerektiğine inanıyoruz” diyor. “Yeni yetkinlik merkezi ile bu değerli malzemeyi döngüde tutmak istiyoruz. Plastik geri dönüşümü alanındaki uzun yıllara dayanan deneyimim, Lindner’in polimerlerin mekanik olarak geri kazanılmasında en iyi genel ambalajı ve uzmanlığı sunduğunu gösterdi. Lindner’in bu projenin ortak geliştirilmesinde birbirimizden öğrenebileceğimiz yeni sorunları çözmeye istekli olduğunu başından beri gördük. “

Benzer Yazılar

Yorum Yap