Mold-Masters, Bulut Tabanlı İzleme Sistemi

Yazar: plastoday
SmartMOLD

Mold-Masters‘ın yeni ürünü SmartMOLD, plastik endüstrisi için tasarlanmış en yeni bulut tabanlı yazılım platformudur. Enjeksiyon kalıplama inovasyonunu desteklemek için gerçek zamanlı veriler sağlar. Veriler, gelişmiş üretkenlik sağlayan geri bildirim ve öngörüler sunan enjeksiyon kalıbına gömülü sensörlerden toplanır.

SmartMOLD yazılımı, sensör verilerini toplamanın yanı sıra performans takibi, arıza süresi takibi, hurda takibi, bakım hatırlatıcıları, uyarılar, raporlama, analitik, kalıp bilgisi, belge depolama ve daha fazlasını sunar.

Yeni yazılım kalıba odaklanmış olsa da, enjeksiyon kalıplama makinelerinden veri çekme potansiyeline de sahiptir. Farklı marka ekipmanlarla uyumludur ve global ölçekte yerel destek sunar.

Mold-Masters’ın masaüstü çevrimiçi portalı veya mobil uygulaması aracılığıyla gerçek zamanlı verilere 7/24 erişilebilir. Bulut tabanlı sistemlerin en büyük avantajı, manuel güncelleme gerekmeden her zaman en son sürümün sağlanmasıdır. Kullanıcıların, işlevselliğini desteklemek için ayrılmış kendi BT ekibine sahip olmasını gerektirmez.

Yazılımın algoritmaları, tahmine dayalı ve diğer yeteneklere giden yolu mümkün kılar ve sınırsız veri depolama sunar.

Ayrıca SmartMOLD aracılığıyla toplanan veriler Mold-Masters’ın sezgisel masaüstü ve mobil arayüzlerinde görüntülenir. Bununla birlikte, kullanıcılar API’ler aracılığıyla verileri mevcut ERP/MES sistemlerine çekme özgürlüğüne de sahiptir. Ek olarak, SmartMOLD sisteminden veriler çeşitli formatlarda (Exel, csv, xml, net, vb.) dışa aktarılabilir. Mold-Masters SmartMOLD, her marka sıcak yolluk/kalıp ile uyumludur. Ek olarak, kullanıcılar enjeksiyon makinelerinden veri almak için SmartMOLD altyapısını kullanma seçeneğine sahiptir. Kullanıcılar yalnızca kalıpları, yalnızca enjeksiyon makinelerini veya her şeyi bağlayabilir ve sistemi tesis ve bütçe gereksinimlerine göre ölçeklendirebilir.

Benzer Yazılar