Muller Technology’den Kalıp İçi Etiketleme

Yazar: plastoday

İnce duvarlı ambalajlar için küresel bir kalıp ve otomasyon çözümleri sağlayıcısı olan Muller Technology, yaklaşan K 2022 fuarında sürdürülebilir enjeksiyon kalıplı ambalaj için en son kalıp içi etiketleme (IML) otomasyon teknolojisini tanıtacak.

Anahtar teslimi, tamamen optimize edilmiş sistem, BMB S.p.A. standında 700 tonluk bir enjeksiyon kalıplama makinesinde çalışacak.

K 2022’de Muller’in IML üretim hücresi, görsel denetim ve aşağı akış otomasyonu ile 8 gözlü bir kalıpta yuvarlak bir kap üretecek. Muller Grubu CEO’su Thomas Federer, “Bu IML yeniliği, olağanüstü görünüm, yüksek üretim esnekliği, üretkenliği ve gelişmiş kullanıcı etkileşimi ve Endüstri 4.0 veri alışverişi yetenekleri arayan günümüz marka sahiplerinin ve işlemcilerinin ihtiyaçlarını karşılayan, modüler ve yüksek çıktılı çözümlerin en sonuncusunu temsil ediyor” dedi. Şirket, bu ilk IML üretim sistemini Avrupa’nın önde gelen ambalaj üreticilerinden birine sattı.

IML üretim hücresi, Belçika merkezli etiket üreticisi MCC Verstraete’den tamamen geri dönüştürülebilir bir polipropilen yapıdan ve etrafı saran ve alttan PP etiketten oluşan %100 tek malzemeli bir kap üretecek. Yüksek hacimli üretim hücresi, gıda, süt ürünleri ve diğer tüketici ambalajları için yılda 40 milyonun üzerinde kap üretebilir.

Muller’in IML çözümü, esneklik ve çok yönlülük için modüler bir tasarıma sahiptir ve bir koli paketleme sistemi ile geliştirilebilir. Otomasyon sistemi, benzersiz bir enerji geri kazanım sistemi sayesinde standart sistemlere göre daha az enerji tüketir. Bu arada, dinamik bir giriş özelliği, robot izinsiz girişinin ve toplam döngü süresinin kendi kendini optimize etmesi için yapay zeka (AI) programlamasını kullanır. Gelişmiş görüş sistemi, IML uygulamalarına adanmıştır.

Muller’in kalıp tasarımı bakımı en aza indirir ve kalıp ömrünü uzatır. Hızlı, güvenli ve hasarsız ürün değişimlerine izin vererek hızlı değiştirme yeteneği sağlar.

IML otomasyon sistemi, etiket tanımlamayı sağlayan ve günümüzün ortaya çıkan döngüsel ekonomi gereksinimlerini karşılayan Holy Grail 2.0 akıllı sıralama sistemi ile de uyumludur.

Şirket, bu IML otomasyon sistemlerini ABD’deki Fort Collins tesisinde ve İsviçre’deki Conthey tesisinde kuracak.

Benzer Yazılar