KraussMaffei İnsülin Kalemi Kapaklarının Üretim Tanıtımını Yapacak

Yazar: plastoday

Medikal teknolojide hassas ürünlerin üretiminde saflık ve kalite anahtar kelimelerdir. Bununla birlikte, verimlilik ve maliyet etkinliği de giderek daha kritik hale gelmektedir. İnsülin kalemleri için kapaklar, temiz oda koşullarında, kısa çevrim sürelerinde, enerji ve malzeme gibi kaynakların minimum kullanımı ile çok yüksek hassasiyette üretilmektedir.

K 2022’de KraussMaffei, örnek olarak temiz oda tasarımında tamamen elektrikli bir PX 200-1400 kullanarak her ikisinin de nasıl çalışabileceğini gösterecek.

Standında 2.000 kN kapama kuvvetine sahip PX 200-1400, çok parlak bir makine boya kaplamasına sahiptir. Bu maksimum saflık ve kolay yüzey temizliği sağlar.

Diz kolu mafsallarının sertifikalı yağlar ve yağlayıcılar kullanılarak otomatik merkezi yağlanması kapalı bir devrededir. Bu da üretim ortamını kusursuz bir şekilde temiz tutarken bakım maliyetlerini en aza indirir. Aynı zamanda temiz oda ve GMP uyumlu üretim sağlar.

Performans ekipman paketine sahip tamamen elektrikli PX, kısa çevrim süreleri sağlar. İşlem, artan sürüş gücüne sahip bir plastikleştirme ünitesi sürümünden bir hız artışı elde eder. Bu, daha hızlı plastikleştirme ve dolayısıyla yüksek verim sağlar.

Verimlilik yoğun uygulamalar için özel tasarıma sahip yüksek performanslı vida, kısa çevrim süreleriyle yüksek eriyik kalitesine de izin verir. Enjeksiyon hızındaki artış, 96 boşluğun hızlı ve doğru şekilde doldurulmasını sağlar.

Büyük ölçüde artırılmış performansa sahip bir elektrikli ejektör sürümü, yüksek hızda temiz kalıptan çıkarmaya izin verir. Tüm boşluklar her zaman aynıdır. KraussMaffei standında, her bir atış polipropilen için 6 saniyelik bir döngü süresinde ve 105 g’lık bir atış ağırlığında 96 kapak verir.

Ayrıca, APCplus makine işlevi, üretim maliyetlerinin ek optimizasyonunu sağlar. Akıllı makine işlevi, müdahale için net toleransları korurken, enjeksiyon kalıplama sürecinde son ürün kalitesi üzerindeki dış etkileri telafi eder.

Sonuç, sürekli olarak yüksek bileşen kalitesidir, çünkü APCplus, aksi takdirde manuel bir işlem olan parametrelerin yeniden ayarlanmasını gerçekleştirmek için önceden tanımlanmış bir işlem penceresi kullanır. Bu, hurdayı minimuma indirmeyi mümkün kılar. Bu da malzeme tüketimini optimize eder ve bileşen başına maliyetleri düşürür.

APCplus işlevi ayrıca malzeme kalitesinin sorunsuz bir şekilde belgelenmesini sağlar ve bu da büyük dalgalanmaları erken bir aşamada tanımayı mümkün kılar.

Yükselen enerji fiyatları, enerji verimli üretimi her zaman daha önemli hale getiriyor. Tamamen elektrikli KraussMaffei PX 200-1400, ekipman performansının yanı sıra enerji tasarrufu da sağlar.

Hidrolik ünitenin servo tasarımına ve fren enerjisinin geri kazanılması için, PX, enjeksiyon ünitesinde kanıtlanmış Eco-Pac yalıtım şeritlerine sahiptir. Sıcaklık profilini stabilize ederler ve proses stabilitesini arttırırlar. Isıtma süresi %30’a kadar azalır.

Ortak Jurke Engineering’in Orca kalıp soğutma sistemi ile daha da fazla enerji tasarrufu mümkündür. Sistem, MC6 makine kontrol sistemine tamamen entegre edilmiştir.

Geleneksel bir su dağıtıcısının aksine sistem, akış hızını ve miktarını ölçmek için ultrason kullanır. Bu, dışarıdan ve ortamla temas etmeden gerçekleşir.

Sonuç olarak, Orca dağıtım bloğunda herhangi bir kesit daralması yoktur. Bu da daha az basınç kaybı anlamına gelir. Enerji verimliliği artırılır, çevrim süresi düşer ve saat başına üretilen miktar artar.

Benzer Yazılar