Palmowax, Plastik Endüstrileri İçin Sürdürülebilir Yağlayıcı

Yazar: plastoday

KLK OLEO, plastik endüstrileri için yeşil sürdürülebilir yağlayıcı olarak bitki bazlı PALMOWAX Etilen Bis-Stearamid (EBS) sunmaktadır.

PALMOWAX EBS serisi, bitki kaynaklı ikincil bis-amid katkı maddesidir. Çoğu genel veya mühendislik plastik uygulaması için uygun mükemmel iç ve dış yağlama özellikleri sergiler.

Ürün kalıplanmış mühendislik metal parçalarında kayma katkı maddesi ve ayırıcı madde olarak işlev görür. Düşük yüzey sürtünmesini destekler ve kalenderleme, ekstrüzyon ve enjeksiyonlu kalıplama işlemi sırasında eriyik akışını iyileştirir.

Masterbatch üretiminde, katma değerli yağlama reçinesi performansı için PALMOWAX EBS dahil edilmiştir. Pigment dağıtıcı görevi görebilir ve pigmenti renkli masterbatch’te homojen olarak dağıtabilir. Aynı zamanda mükemmel bir işleme yardımcısıdır ve eriyik karıştırma sistemindeki diğer katkı maddelerini yağlayabilir ve homojenleştirebilir.

İyi dağılma kabiliyeti ve yüzey göçü, PALMOWAX EBS serisinin mürekkep endüstrilerinde kullanılmasına izin verir. Asfalt veya bitümde kullanıldığında, PALMOWAX EBS ürünün yumuşama noktasını ve visko elastikiyetini artırarak yolun dayanıklılığını artırır.

PALMOWAX EBS, sentetik lateks, tel çekme, ahşap-plastik kompozit, boya, tekstil ve kağıt endüstrileri gibi diğer uygulama alanlarında da kullanılabilir.

Bu yeni buluş, RSPO SCC sertifikalıdır ve EU REACH (Kimyasalların Kaydı, Değerlendirilmesi, Yetkilendirilmesi ve Kısıtlanması) düzenleyici gereksinimlerine uygundur.

Ürün, değişen uygulama ve ekipman gereksinimlerini karşılamak için farklı şekillerde mevcuttur. Bu, üreticilerin sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olarak ürünlerinde PALMOWAX kullanmalarını sağlar.

Benzer Yazılar