Sumitomo (SHI) Demag, Otomotiv ve Elektronik İş Geliştirme Direktörü Rustam Aliyev’i Seçti

Yazar: plastoday

Rustam Aliyev, 1 Mayıs 2022’den itibaren Sumitomo (SHI) Demag‘da Otomotiv ve Elektronik İş Geliştirme Direktörü olarak atandı.

Aliyev, otomotiv ve elektronik endüstrilerinin yanı sıra şirketin IMD, IML ve LSR teknolojisi alanlarındaki yetkinliğini geliştirmekten de sorumludur.

Rustam, şirketten kendi isteğiyle ayrılan Henrik Langwald’ın yerini alıyor.

Aliyev, Sumitomo (SHI) Demag’a 2011 yılında, uluslararası satışlara geçmeden önce Almanya’nın iç satış ekibinin bir parçası olarak katıldı. 2015’ten itibaren Otomotiv ve Elektronik İş Geliştirme bölümünde Kilit Müşteri Yöneticisi olarak görev yaptı ve burada büyük müşterilerin stratejik gelişimi ve desteğinden sorumluydu. 2019 yılında LSR ekibinin bir üyesi oldu.

İleriye dönük olarak Aliyev, en önemli stratejik hedeflerinin departmanı daha da güçlendirmek ve ilerletmek, “pazar paylarını genişletmek ve bizi teknolojik olarak gelişmiş ve yüksek kaliteli ürünlerin yerleşik bir tedarikçisi olarak sunan pazar yeteneklerimizi daha da pekiştirmek” olduğunu söyledi.

İç mekan, elektronik bileşenler ve aydınlatma gibi özel kümeler, daha fazla büyüme sağlamak için zaten oluşturulduğunu da sözlerine ekledi.

İklim açısından nötr ve düşük emisyonlu araçlara, otonom sürüşe geçişin, sensörlere olan talebin hızlı bir şekilde artmasına yol açacağını öngörüyor. Diğer bir büyüme alanı, araç içi iletişim teknolojisine olan talebi artıracak olan dijital araç ağıdır.

Multimedya ve sürücü bilgi sistemlerini, önümüzdeki yıllarda otomotiv endüstrisini yeniden şekillendirmeye devam edecek mega trendler olarak görüyor, ki bu da otomotiv ve elektronik endüstrilerinin süregelen etkileşimini hızlandıracak bir gelişmedir.

Burada, termosetler, köpükler, çok bileşenli teknoloji ve elektronik bileşenlerin aşırı kalıplanması alanındaki faaliyetleri genişletme planları kesinleştiğinden, şirketin diğerlerinin yanı sıra LSR teknolojileri konusundaki uzmanlığı kesindir.

Bir diğer önemli stratejik adım, şirketin büyük Systec makine serisinin üretimini gelecek yıl Çin’deki Ningbo’ya taşımayı planladığı hamledir.

Benzer Yazılar