“Rapid Connect” 360 Derece Görünüm

Yazar: plastoday

K-2022’de, Rapid Granulator, özellikle canlı izleme ve raporlama için tasarlanmış granülatörler ve öğütücüler için yeni bir 4.0 çözümü sunuyor. Geri dönüşüm makineleri, günümüzün üretim sürecinde önemli bir birimdir. “Rapid Connect” sistemi, 19 Ekim – 26 Ekim tarihleri ​​arasında Düsseldorf’ta K-2022’de şirketin D10 / Salon 9’daki standında sergilenecek.

Rapid Connect kontrol sistemi, geri dönüşüm makinelerinin performansını ERP sisteminize entegre edecek ve kullanım seviyenizin 360 derecelik bir görünümünü sağlayacaktır. “Bugün bir üretim tesisinden geçerken, bazen ünitenin her tarafında yığınlar olan makineler görüyoruz. Yani herhangi bir nedenle geri dönüşüm sürecinde bir hıçkırık var. Ünitenizi Rapid Connect kontrolümüze bağladığınızda, ekibiniz bir şeyin düzgün çalışmadığına dair anında bildirim alır. Bu zaman, kaynak ve para tasarrufu sağlayacaktır. Rapid’de her zaman olduğu gibi yeni bir şey geliştirdiğimizde, karşılaştıkları günlük zorlukları görmek için müşterilere dönüyoruz ve ardından bu zorluklara yanıt veren çözümler üzerinde çalışıyoruz” diyor Rapid Group Satış ve Pazar Direktörü Anders Martensson.

Karlılık

Rapid Connect ile geri dönüşüm ünitenizi bulut sistemine bağlayarak veya ERP’nize besleme olarak sadece ünite üzerindeki durumu görmekle kalmayacak, daha da önemlisi veri beslemesini kullanarak güç tüketimini, çalışma süresini vb. karlı bir üretim yapmak için hesaplamada kullanabileceksiniz. “Büyük bir granülatöre ihtiyaç duyduğunuz ancak sınırlı bir süre için çok fazla uygulama var. Bidonların şişirerek kalıplanması iyi bir örnek, çünkü granülatör büyük bidonları alabilmelidir. Ancak işlem süresi sadece birkaç saniyedir ve kalan süre makine boşta kalacak ve enerji tüketecektir. Bugün enerji tüketimi gerçekten sıcak bir konu ve karlılığın kritik bir yönü. Bu nedenle kontrolü elinde tutmak ve bilinçli kararlar vermek her müşteri için büyük bir avantajdır” diyor Martensson.

İşletme maliyetini azaltın

Geri dönüşüm makineleri, atölyede önemli bir işlevdir. Hurdayı geri dönüştürme imkanı olmasaydı hiç karlı olmayacak birkaç uygulama var. Plastiğin geri dönüştürülmesine odaklanmak yalnızca gezegenimiz için değil, aynı zamanda üretimin karlı hale getirilmesinde de önemli bir rol oynuyor. Bir geri dönüşüm ünitesini en uygun maliyetli şekilde çalıştırmak, ilgili operatörleri gerektirir. Ancak zaman eksikliği onların bakım çalışmasını engeller. Geri dönüşüm ünitelerini Rapid Connect’e bağlayarak, tüm sistem günlük operasyonları destekleyecek şekilde inşa edildiğinden, mobil veya tablet vb. cihazlarında anlık bildirimler alacaklardır. “Birçok müşteri bakım programı yürütüyor. Ancak sorun “çevrimdışı”. Makinenin planlandığı süre boyunca üretimde olup olmadığını bilmiyorlar, daha sonra ünitenin servise ihtiyacı olmadığını keşfettiklerinde, değerli zamanlarını zaten kaybetmiş oluyorlar. Ünitenizi bağlayarak ve bildirim için kendi standartlarınızı belirleyerek verimliliği artırabilecek, makinelerden ve operatörlerden çok daha yetkin bir şekilde yararlanabileceksiniz,” diye ekliyor Martensson.

Çoklu kurulum

Rapid Connect, Rapid ekipmanı veya başka bir marka olsun, herhangi bir Geri Dönüşüm makinesine kurulabilir. Uzun menzilli teknolojiye dayalı bağımsız bir platformda iletişim kurar. Birden fazla makine, tüm üretim kurulumuna genel bir bakış sağlayan tek bir sisteme bağlanabilir. Kullanıcılar, sistemdeki standart işlevler olarak gösterge tablolarını kişiselleştirebilir, bildirimleri ayarlayabilir ve daha fazlasını yapabilir. “Rapid’de sürekli olarak genel durumu, süreç, verimlilik ve geri dönüşüm ekipmanlarının performansını iyileştirmenin yollarını arıyoruz. Dünyanın her yerindeki plastik işleyicilerin, ekipmanımıza sahip olsalar da olmasalar da aynı günlük zorluklarla karşı karşıya kaldıklarını görüyoruz. Bu nedenle, tüm markalarda kurulumları desteklemek için Rapid Connect sistemini geliştirdik” diye belirtiyor Anders Martensson.

Benzer Yazılar