Sumitomo (SHI) Demag Yeni Ambalajlama Uygulamaları

Yazar: plastoday

Yeni ambalajlama makinesi PAC-E’nin K 2022’deki dünya prömiyerinin yanı sıra Sumitomo (SHI) Demag, yeni El-Exis SP 420 Servo’yu da sunarak sektördeki uzmanlığını gösterecek.

El-Exis SP modellerinin performans özelliklerini bir araya getiren serideki en son gelişme, bir servo pompa ve tamamen kapalı mafsallı kol sunar, bu da paketleme çözümleri üreticileri için yüksek enerji tasarrufu ve daha iyi temizlik sağlar.

Ambalaj İş Geliştirme Direktörü Arnaud Nomblot, “Hibrit makinelerde, yüksek enjeksiyon performansı elde etmek için akümülatörü şarj eden pompa, her çevrime güç sağlamak için kullanılan toplam enerjinin yaklaşık %50’sini tüketir. Geleneksel pompayı bir servo pompayla değiştirerek artık aynı performansı koruyabiliyoruz ancak önemli ölçüde daha az güç tüketiyoruz.”

Yeni PAC-E makinesinde olduğu gibi, tamamen kapalı bir geçiş kolu ile temizlik optimize edilmiştir.

İlk olarak, El-Exis SP Servo serisi, 250 ila 420 ton arasındaki orta kapama kuvveti aralığında genişletilecektir. Daha sonra daha büyük kapama kuvveti makineleri takip edecektir.

K 2022’de ziyaretçilere makinenin hız ve sürdürülebilirlik bilgilerini sergileyen El-Exis SP 420 Servo, ana Sumitomo (SHI) Demag standında altı saniyelik bir sürede Bazigos tarafından sağlanan 4+4 yığın kalıbı kullanılarak, IML özellikli 500 gramlık tereyağı ve margarin kaplarının üretimini sergileyecek.

Borealis, El-Exis SP 420 Servo gösterileri için saf polimer kullanmak yerine, performanstan ödün vermeyen “Bornewables” portföyünden tamamen geri dönüştürülebilir bir malzeme sunuyor.

Paketleme için dairesel PP çözümleri seçmenin uygulanabilirliğini ve bunun CO2 emisyonlarını azaltmaya yönelik önemli katkısını göstermek. Diğer benzer ekolojik ortaklar, IML ve yan kaldırma otomasyonunu sağlayan Campetella ile etiket tedarikçisi Karydakis’i içerir.

Bir başka sürdürülebilir ambalaj ve eko-görünümde, Sumitomo (SHI) Demag, VDMA Döngüsel Ekonomi Forumu’nda da öne çıkıyor. Dış mekan alanında yer alan ziyaretçiler, bebek süt tozu kapları için menteşeli açılır kapanır kapaklar üreten MuCell teknolojisi ile birleştirilmiş gelişmiş bir IML süreci içeren bir IntElect S 180’i görecekler.

Paketleme devi United Caps ile işbirliği yapan bu özel sergi, Coveris tarafından geliştirilen kapaklara patentli bir 3D görsel efektin uygulanmasını gözler önüne serecek. Pages Group, ilgili otomasyonu sağlar. Kapaklar yine Borealis “Bornewables” serisinden bir malzeme kullanılarak üretilmiştir.

Nomblot, IntElect S 180 makinesine tamamen entegre edilmiş Trexel’in MuCell köpük teknolojisidir. Tamamen elektrikli enjeksiyon kalıplama makinesinin enerji verimliliği ile ağırlık azaltma kombinasyonu, Sumitomo (SHI) Demag Grubunu desteklemektedir.

VDMA Döngüsel Ekonomi Forumunda görünen IntElect S 180, şirketin web tabanlı “myConnect” yazılım çözümünü de içeriyor.

Kritik verileri ve karar verme bilgilerini gerçek zamanlı olarak sunan bu merkezi platform, verimsizliklerin daha iyi yönetilmesine ve makine arıza süresinin azaltılmasına yardımcı olmak için çok çeşitli tam ağ bağlantılı destek hizmetleri sunar.

Benzer Yazılar