K 2022’de Yüksek Performanslı HEPA Havalandırma Sistemi

Yazar: plastoday
K 2022 Hepa Filtre

Messe Düsseldorf, yeni bir teknik vurgu olan HEPA filtreleri ile geliyor. Bu yüksek verimli partikül hava filtreleri, salonlara klinik olarak temiz hava sağlarken aynı zamanda ısıtma ve soğutma enerjisi tüketimini azaltır. Haziran 2022’nin sonuna kadar, Düsseldorf Sergi ve Kongre Merkezi’nin tamamı HEPA filtreleriyle donatılacak.

Şu anda mevcut olan en etkili hava temizleme teknolojisi kullanılacak. HEPA filtreleri havadaki virüs, bakteri ve diğer partiküllerin %99,9’unu ortadan kaldırır ve temizlenmiş havayı tekrar odaya verir.

Bu yüksek verimli filtreler, ameliyathanelerde, Yoğun Bakım Ünitelerinde ve şimdi de Messe Düsseldorf ve Düsseldorf Kongresi’nde en yüksek hava kalitesini sağlayacak.

1, 9 ila 17 numaralı salonlar ve ayrıca Düsseldorf CCD Kongre Merkezi şimdiden yeniden düzenlendi. 1,4 milyon Euro’luk yatırımın %80’i, bir finansman programının parçası olarak Federal Ekonomik İşler ve İklim Koruma Bakanlığı tarafından ödendi.

Messe Düsseldorf Başkanı ve CEO’su Wolfram N. Diener, “Yeni HEPA filtrelerimiz, ticaret fuarlarımız sırasında tüm konuklara mümkün olan en yüksek korumayı sunabilmemize yardımcı oluyor. Yüksek performanslı havalandırma sistemimiz, gönüllü hijyen önlemlerimiz, geniş binalarımız ve salonlarımız ile birlikte enfeksiyon riskini minimuma indiriyoruz.”

HEPA filtreleri, Messe Düsseldorf’ta zaten güçlü olan havalandırma sistemlerini tamamlar ve rahatlatır. 60.000 ölçüm noktasına sahip tam otomatik sistem, optimum hava kalitesini korur ve salonlara her saat on kilometrelik havalandırma boruları aracılığıyla on milyon metreküp temiz dış hava sağlar.

Finans ve Altyapı Genel Müdürü Bernhard J. Stempfle, “HEPA filtreleri, havalandırma sistemlerimizin ısıtma ve soğutma enerjisi tüketimini azaltır ve enerjik olarak mantıklı çalışmasını sağlar. Dış sıcaklıklar düşük olduğunda, sağlanan dış havayı sıcak salon havasıyla karıştırabilir. Böylece ısıtma gereksinimlerini azaltabilir ve yine de klinik olarak temiz gelen hava elde edebiliriz.”

Ek enfeksiyon koruması yalnızca HEPA filtreleri ve havalandırma sistemleri tarafından değil, aynı zamanda Messe Düsseldorf’un gönüllü hijyen önlemleriyle de sağlanır. Fuar şirketi, katılımcılara tıbbi yüz maskeleri takmalarını ve fuar alanındaki diğer kişilerle 1,5 m mesafeyi korumalarını tavsiye etmeye devam ediyor.

Ayrıca Messe Düsseldorf, dezenfektan dispenserleri sunar ve sık kullanılan temas yüzeylerinin günde birkaç kez temizlenmesini sağlar. Bekleme alanlarındaki mesafe işaretleri, bilgi gişeleri ve bilet gişelerinin önünde kalabalık oluşmasını önlemeye yardımcı olur.

Benzer Yazılar