KraussMaffei Eklemeli Üretim Açıklaması Yapacağını Duyurdu

Yazar: plastoday
Kraussmaffei K 2022

Almanya plastik makine üreticisi KraussMaffei Group, katmanlı imalatla ilgili haberleri K 2022 fuarında açıklayacağını söyledi ancak ayrıntı vermeyi reddetti.

CEO Michael Ruf, 21 Haziran’da Düsseldorf’ta düzenlenen K-öncesi basın toplantısında, “K şovunda dünya prömiyeri için bir ön hazırlık var. Sadece ‘ekleyecek bir şeyimiz olduğunu’ söylemek istiyorum,” dedi.

Ardından şirket şu mesajı içeren kısa bir video gösterdi: “Eklememiz gereken bir şey var! KraussMaffei’den aditif üretim.”

Şirket, K fuarının ilk günü olan 19 Ekim’de standında (Salon 15, C24) “büyük bir açılış” yapacağını söyledi.

Sorulara yanıt olarak Ruf yalnızca şunları söyledi: “İçimde çok fazla enerji ve coşku var. Ve şimdi bunun hakkında dakikalarca, hatta bir saat konuşmak istiyorum. Ama lütfen bunu K’da konuşacağımızı anlayın.”

Rakip Alman makine üreticisi Arburg GmbH & Co. KG, fuarın arifesinde, Freeformer 3D yazıcı ürününün örtüsünü kaldırarak, eklemeli imalat makineleri pazarına girdiğini duyurduğunda, küresel plastik medyasının bir araya gelen üyelerine 2013 K fuarı hatırlatıldı.

KraussMaffei‘ın durumunda, Münih merkezli şirket halihazırda enjeksiyonlu kalıplama, ekstrüzyon ve reaksiyon işleme makineleri üretiyor. Dolayısıyla, eğer şirketin duyurmayı planladığı şey buysa, katmanlı imalat makineleri yeni bir ürün grubu olacaktır.

KraussMaffei, Arburg hakkında hiçbir ayrıntı vermese de, K öncesi etkinlikte diğer haberleri vurguladı. Ruf sunuma, şirketin K 2022 temalarından ikisi üzerindeki çabalarını vurgulayarak başladı: iklim koruma ve döngüsel ekonomi.

Ruf, KM’nin 2030 yılına kadar iklim açısından tamamen nötr olmayı hedeflediğini söyledi ve şirketin Münih yakınlarındaki Parsdorf’taki yeni tesisinin, Avrupa’nın en büyüklerinden biri olan bir çatı güneş enerjisi sistemine sahip olduğunu kaydetti.

Döngüsel ekonomiyle ilgili olarak, KM’nin, her atışta 96 insülin kalemi üreten tamamen elektrikli bir Px200-1400 enjeksiyon presi ile K’da bir geri dönüşüm uygulaması göstereceğini ve ardından bu kapakların bir ZE 28 tarafından yürütülen bir ileri dönüşüm süreci için temel malzeme olarak hizmet edeceğini söyledi.

Birleştirme adımından sonra, malzeme, geri dönüştürülmüş malzemeden bitmiş bir ürün yapacak olan bir aşağı akış PowerMolding 1300-11900 iki plakalı enjeksiyon presine aktarılacaktır.

Benzer Yazılar