KraussMaffei, Ekstrüzyon Teknolojilerini Biraraya Getiriyor

Yazar: plastoday 920 views0

Kraussmaffei ekstrüzyon birleşme

KraussMaffei Grup, teknolojik bilgi birikimini ve onlarca yıllık ekstrüzyon deneyimini, kurumsal ekstrüzyon operasyonlarını tek bir yerde birleştirerek bir araya getirdi. Bu stratejik yaklaşım, müşteriler için ürün faydaları, şirket için değerli sinerji etkileri ve gelecek için yeni fırsatlar ve araştırma alanları ile sonuçlanacak.

Odak noktası, şu anda şirketin Hannover eteklerindeki Laatzen’deki yeni tesisinde inşa edilen modern bir Ar-Ge merkezi olacak. Yeni tesis, KraussMaffei tarihindeki en büyük yatırım programının bir parçası. Ekstrüzyon bölümünün tamamının yeniden konumlandırılması 2022’nin ikinci yarısı için planlanıyor.

KraussMaffei Grup tarafından sunulan ürün portföyü, neredeyse tüm ekstrüzyon teknolojilerini kapsıyor. Boruların ve profillerin ekstrüzyonundan levha ve düz film, kauçuk ve köpük ekstrüzyonundan birleştirme ve geri dönüşüme kadar, bunu 20 yılı aşkın bir süredir yapmaktadır. Tüm bu farklı teknolojiler böylece tek bir yerde bir araya getirilecek.

Kaynakların korunması ve geri dönüştürülmüş malzemenin işlenmesi konusundaki mevcut tartışmalardan çok önce, doğrudan işleme kavramları giderek daha fazla odak noktasına geliyordu. “Tek bir ısıda” malzeme işleme, genellikle malzemenin maruz kaldığı termal gerilimi azaltır. Daha az işlem adımı ve daha az enerji gerektirir.

Yüksek oranda mineral dolgulu bileşiklerden atık su borularının üretimi, boru ekstrüzyonunda doğrudan işleme konseptinin tipik bir örneğidir. PP baryum sülfat bileşiği, birlikte dönen çift vidalı bir ekstrüder üzerinde hazırlanır. Tek bir işlemde aşağı akışlı boru ekstrüzyon başlığı ile şekillendirilir.

Geçmiş Tecrübe

Geçmişte KraussMaffei’nin Münih ve Hannover tesislerinde toplanan deneyim zenginliği şimdi bir araya getirilecek. Bu da yeni malzemelere ve yeni nihai ürünlere yönelik yeni araştırma ve geliştirme projeleri başlatmak için benzersiz fırsatlar sunuyor.

Yeni Ar-Ge merkezi, kendi başlangıç ​​malzemelerini üretmeyi seçen tüm ekstrüzyon şirketleri veya mevcut ürün portföylerine yeni son ürünler eklemek isteyen işleyiciler için iyi koşullar sunacak.

Müşteriler, KraussMaffei’de mevcut tüm teknolojiler hakkında canlı bir deneyim elde edecek. Kendi hammaddeleriyle denemeler yapabilecek. Birleştirme, boru ve profil ekstrüzyon gibi tüm ekstrüzyon alanlarından deneyimli personel ve uzmanlarımızla konuşabilecekler.

Ayrıca KraussMaffei, müşteriler ve tedarikçilerle güvene dayalı işbirliğini sürdürmeye kararlıdır. Gelecekte dünya çapında daha da verimli müşteri tavsiyesi ve desteği sağlamak için satış ekibi tamamen yeniden düzenlendi. Aynı zamanda, boru ve profil uzman ekibi yeni meslektaşlar tarafından güçlendirilecek.

Büyük ekstrüzyon Ar-Ge merkezi, şu anda Hannover’in eteklerinde inşa edilen ve 700’e kadar çalışanıyla Münih ve Hannover’daki tüm ekstrüzyon bölümlerinin bir araya getirileceği yeni tesisin en önemli özelliği. 10.000 metrekarelik bir taban alanında, denemeler için 26 hat kullanılabilecek.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>