Borealis Ultra Hafif PP Kapları Sunuyor

Yazar: plastoday

Borealis PP ve Bockatech’in EconCore yeni nesil köpük teknolojisinin kullanılması ince duvarlı, sağlam ve tamamen geri dönüştürülebilir kaplar sağlar.

Yenilikçi EcoCore plastik köpürtme üretim teknolojisinin mucidi ve lisans vereni Borealis ve Bockatech, K 2022’de EcoCore kullanılarak PP’den yapılmış hafif ve ultra hafif yeniden kullanılabilir kapları sergiliyor. Bu sağlam ve tamamen geri dönüştürülebilir kaplar, Borealis PP reçineleri ve yeni nesil EcoCore köpük teknolojisi kullanılarak geliştirilebilen birçok ince duvarlı ve yeniden kullanılabilir ambalajlama uygulamasını temsil eder. Borealis PP ve sürdürülebilir ambalajlama için EcoCore teknoloji platformu kullanılarak üretilen günümüzün ultra hafif kapları, birçok geleneksel tek kullanımlık kağıt bardaktan bile daha hafiftir. Yine de, aynı ağırlığa sahip katı duvarlara sahip PP kapların iki katı termal bariyeri ile iyi yalıtım özelliklerine sahiptirler.

Dayanıklı EcoCore pervazlar mikrodalgada kullanılabilir ve bulaşık makinesinde yıkanabilir. Yalnızca PP’den üretildikleri için yüzlerce kullanım döngüsünden sonra ömürlerinin sonuna geldiklerinde geri dönüştürülmeleri kolaydır. EcoCore, kompozit yüzey-köpük-deri yapısına sahip dayanıklı, tek malzemeli kalıp duvarları yalnızca saniyeler içinde ve düşük maliyetle üretir. Dönüştürücülerin ve marka sahiplerinin EcoCore ve Borealis PP’yi kullanırken %50’ye kadar daha az plastik, kalıplama ve enjeksiyonla kalıplanmış etiketlerin (IML) iyileştirilmiş geri dönüştürülebilirliği, 5 ila 7 saniye arasında daha kısa döngü süreleri ve tasarım özgürlüğünden yararlandığı bildiriliyor.

Borealis küresel ticari direktörü tüketici ürünleri Peter Voortmans, “Ortağımız Bockatech ile ince duvarlı ve yeniden kullanılabilir ambalajları daha da sürdürülebilir hale getirme konusunda benzersiz bir ilerleme kaydettik. EcoCore platformunun çeşitli PP reçineleri ile uyumluluğu, müşterilerimiz için çekiciliğini artırmaktadır. Bornewables dairesel poliolefin portföyümüz ve dönüşümsel Borcycle C kimyasal olarak geri dönüştürülmüş kaliteler ailemiz, gıda ve gıda dışı ürünler için doğrudan çözümler olarak kullanılabilir. Buna ek olarak, Borcycle M mekanik olarak geri dönüştürülmüş kalite portföyümüz, gıda dışı uygulamaların üretilmesini sağlar.” dedi.

Benzer Yazılar