Engel, Dietach’taki Robot Tesisini Genişletecek

Yazar: plastoday

Yaklaşık 11 milyon Euro’luk sermaye harcaması, ENGEL‘in Avusturya’daki Dietach lokasyonundaki robot üretimini güçlendirmesini sağlıyor. Üretim, lojistik, çıraklık atölyesi ve ofis binası, iki inşaat aşamasında genişletilecek ve modernize edilecek. İnşaat çalışmaları Mayıs 2023’te başlıyor.

Bu sermaye harcaması, merkezi Schwertberg, Avusturya’da bulunan enjeksiyon kalıplama makinesi üreticisi ve otomasyon uzmanı ENGEL’in enjeksiyon kalıplama üretimi için robotlara ve entegre sistem çözümlerine yönelik artan küresel talebe yanıt verdiğini göstermektedir. ENGEL Group CEO’su Dr. Stefan Engleder, “ENGEL tarafından üretilen tüm plastik enjeksiyon makinelerinin yarısından fazlasını entegre otomasyon teknolojisi ile tedarik ediyoruz ve trend büyümeye devam ediyor” şeklinde vurguluyor.

1980 yılında kurulan Dietach fabrikası üç robot serisi geliştirir ve üretir: viper lineer robot, e-pic al ve yerleştir robotu ve pic A ladin toplayıcı. Toplamda, uzantı 3000 m²’den fazla kullanılabilir bir taban alanı sunacaktır.

İnşaat çalışmaları sırasında akış montaj hattı modernize edilecektir. Engleder, “Gelecekte ENGEL, müşteri taleplerine ve kısa vadeli sipariş değişikliklerine çok daha esnek bir şekilde tedarik sürelerini uzatmadan yanıt verebilecek”, diyor.

Üretim, Lojistik ve çırak atölyesi için daha fazla alan

2024 baharına kadar üretim, lojistik ve çıraklık atölyesi alanları tamamlanmış olacak ve yeni fotovoltaik sistem devreye alınmış olacak. ENGEL, Grup içindeki tüm inşaat işlerinin sürdürülebilirliğine odaklanır. Dietach’taki sermaye harcaması ile Avusturya’daki üç ENGEL üretim tesisi de fotovoltaik kullanarak kendi yeşil elektriğini üretecek.

Üretim alanlarının genişletilmesinin ardından ENGEL, Dietach’ta mevcut ofis binasını sıfırdan modernize edecek ve genişletecek. Bu, ENGEL’in gelecekte daha fazla personel büyümesi için temel oluşturmasına yardımcı olacaktır. Dietach konumu zaten mekatronik mühendisleri, devreye alma mühendisleri, yazılım mühendisleri, geliştirme mühendisleri ve daha fazlasını arıyor.

Engel Otomasyon yeni Başkan Yardımcısı Jörg Fuhrman

Yüksek düzeyde otomasyon uzmanlığı ve şirketin robot programı, ENGEL’in devam eden başarısının hayati bir ayağıdır. Otomasyon ve Kompozit Sistemlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Jörg Fuhrmann, “Püskürtme kalıplama makinesini, otomasyonu ve işleme teknolojisini hassas bir şekilde koordine edersek, verimlilik ve kalite potansiyelinden maksimum düzeyde yararlanabiliriz” diyor. ENGEL müşterileri, tüm üretim hücresinde paylaşılan bir veri platformu ve standartlaştırılmış işletim mantığı ile entegre bir kontrol çözümünden faydalanır. Fuhrmann, “Pek çok müşteri için, yüksek düzeyde sistem çözümleri uzmanlığı ENGEL’i seçmek için önemli bir kriterdir” diyor.

Jörg Fuhrmann, 1 Kasım 2022’de ENGEL’de Otomasyon ve Kompozit Sistemler Bölümü Başkan Yardımcılığı görevini devraldı. Grupta ENGEL Avusturya’da Otomasyon Teknolojisi Bölüm Müdürü ve Almanya’da ENGEL Automatisierungstechnik Deutschland Genel Müdürü olarak çalıştıktan sonra ENGEL’e geri döndü. Bu süre zarfında, diğer başarıların yanı sıra ENGEL viper ve ENGEL easix ürün serilerini tanıttı. Jörg Fuhrmann, ENGEL Automation Technology’nin devam eden başarısının temellerini atarak, 2007’den sonra iş birimini önemli ölçüde genişletti.

Benzer Yazılar