Engel, Yeni Makineler İçin Esnek Finansman Seçeneği Sunuyor

Yazar: plastoday

Engel, kullandıkça öde seçeneği sunuyor.

Günümüzde işletmelerin ihtiyaç duyduğu yaratıcılığı ve esnekliği yansıtan yeni varlık finansmanı alternatifleri giderek daha fazla kullanılabilir hale geliyor.

Plastik enjeksiyon makine üreticisi Engel trendi yakalıyor. Şirket, bu alanda bunu yapan ilk şirket olarak, yeni makineler için pazarda müşterilere sunulan mevcut seçeneklerin yanı sıra, kullandıkça öde finansman modeli sunacağını duyurdu. Yeni model, işlemciler için yatırım riskini azaltırken aynı zamanda üretim esnekliklerini de artıracak.

Şirkete göre ödeme, makine kullanım oranının bir fonksiyonu olarak hesaplanır ve üretilen birim başına veya makine çalışma süresi birimi başına, üzerinde anlaşmaya varılan birim fiyata göre ücretlendirilir. Bu şekilde işleyiciler, sermayelerini makinelere bağlamak veya önemli miktarda yeni yatırım için onay almak zorunda kalmazlar. Ayrıca satın alma sürecini daha kolay ve hızlı hale getirir.

Ayrıca, kullandıkça öde modeli kapsamında teslim edilen tüm üretim hücreleri, faturalandırmanın dayandırılacağı kullanım verilerini de sağlayan çevirim içi destek ve uzaktan bakım aracı e connect.24 ile birlikte gelir. Makinenin bakımı ayrıca Engel teknisyenleri tarafından düzenli olarak yapılacaktır.

Sözleşme sona erdiğinde, müşteri makineyi satın almayı tercih edebilir veya Engel’in ikinci el makine işletmesi Engel Kullanılmış Makineler tarafından satın alınarak enjeksiyon kalıplama makinesinin potansiyel hizmet ömrünün “maksimum düzeyde kullanılması” sağlanır.

Engel’in yeni kullandıkça öde çözümünü destekleyen finansman ortağı Viyana merkezli linx4 GmbH’dir.

Benzer Yazılar