Sumitomo Demag, Ürün Yönetimini Genişletiyor

Yazar: plastoday


Sumitomo (SHI) Demag, her biri gelecekteki stratejik konularla uyumlu ek ürün yönetimi uzmanları tanımladı. Şirketin amacı, yarının ürün stratejileri ortaya çıktıkça daha hızlı yanıt verecek şekilde konumlandırmak.

“Şu anda Sumitomo (SHI) Demag’in sipariş alımının %75’inden sorumlu olan şirketin odak noktası, tamamen elektrikli IntElect serisinden güçlü bir şekilde etkilenmeye devam ediyor. Yine de, ürün stratejisi giderek ekibin makine mühendisliği uzmanlığının dışında kalan unsurları içeriyor”, diyor. Dr Thorsten Thümen, Sumitomo (SHI) Demag Mühendislik Kıdemli Direktörü. Şöyle açıklıyor: “Sektöre özel gereksinimler dijital katma değerle entegre ediliyor ve daha da geliştiriliyor. Makine, uygulama, endüstri, sistem ve dijitalleştirmeden gelen bu karmaşık gereksinimlerin yapılandırılmış entegrasyonu, şimdi kurduğumuz profesyonel ürün yönetimini gerektiriyor.”

Yeni ekip, Dr Thümen’in liderliğinde mühendislik departmanına entegre edilecek. Tüm mühendislik departmanının müşteriye daha yakın olmasını sağlanacak. Dr Thümen, “Bu, pazar gereksinimlerinin hızlı bir şekilde tanınmasına, geliştirilmesine ve uygulanmasına olanak tanır. Bu sayede, ürün yönetimi yaklaşımımız, sektöre özel satışları ürünle ilgili gelişmelerle birleştirerek mevcut trendleri hesaba katar”, diye açıklıyor.

Sumitomo (SHI) Demag’a, dört ürün yöneticisi atandı ve şirketin ilgili ürün makine serisini, proses teknolojilerini ve dijital çözümlerini daha da geliştirmekten sorumlular. Peter Gladigau, “Bu yaklaşım, ürünlerimizin yaşam döngülerini izlemek, gerekirse yeni pazar gereksinimlerini belirlemek, gerekli teknolojileri uygulamak ve çözümlerimizi buna göre pazarlamakla ilgilidir” diye özetliyor. Plastik teknisyeni 2011 yılından beri Sumitomo (SHI) Demag için çalışıyor ve tamamen elektrikli IntElect makine serisinden sorumlu. Yeni yapı kapsamında Gladigau, silikon işleme konusunda da uzmanlaşacak.

Bu yeniden yapılanmanın amacı, gelişen pazar ihtiyaçlarına, müşteri isteklerine ve sektöre özel gelişim trendlerine daha hızlı yanıt vermek ve bunları çeşitli iş alanlarına daha etkin bir şekilde uygulamaktır. Bunu yaparken, Sumitomo (SHI) Demag yine gelecek için yeni bir rota belirliyor.

Benzer Yazılar