Sumitomo (SHI) Demag’dan myAssist

Yazar: plastoday

Sumitomo (SHI) Demag, K 2022’de dijital araçlarını genişleterek en yeni akıllı çözümü myAssist ‘i piyasaya sürüyor.

Artan proses şeffaflığı, üç ayrı sergide (IntElect 75, InElect 220 ve El-Exis SP 420 servo) gösterilecek olan yeni araç, enjeksiyon kalıpçılarına proses parametreleri hakkında daha da derin bilgiler edinme olanağı sunuyor. myAssist’in dağıtımı 1 Ocak 2023’te başlayacak ve şirketin süreç analizinden dijital doğrulamaya ve dijital ürün geçişine uzanan yolculuğunda bir sonraki aşamayı işaret ediyor. Gelişen bir sistem, dijital çözümler ürün müdürü Dr Thomas Schilling, daha ileri geliştirmelerin halihazırda çalışmakta olduğunu onaylıyor.

myAssist, enjeksiyon kalıplama makinelerinde bireysel kontrol sistemleri tarafından derlenen canlı verilere erişme olanağına sahip olmanın yanı sıra, geçmiş veriler üzerinde ilgili karşılaştırmaların yapılmasına da olanak tanır. Schilling, “Etkileşimli bir veritabanının oluşturulmasıyla müşteriler en alakalı temel performans göstergelerini çok daha derinlemesine seçebilir, kaydedebilir, izleyebilir ve analiz edebilir” diye açıklıyor.

Schilling, AB Komisyonu tarafından planlanan dijital ürün pasaportunun tanıtımına ve şirketler arasında ürünle ilgili bilgi alışverişini nasıl basitleştirmeyi amaçladığına atıfta bulunarak şunları ekliyor: “Tedarik zincirindeki tüm oyuncuların yetkililere ve tüketicilere bir imalat malzemeleri, yedek parça bilgileri, onarımlar, enerji tüketimi ve bertaraf dahil olmak üzere ilgili ürün bilgileri paketi.”

Ekolojik ayak izlerini belgelemede ileri adım atın

Bir bileşenin üretimi sırasında CO2 tüketimi ve geri dönüşüm oranı gibi bilgiler kaydedildiğinde, ilgili ekolojik ayak izine ilişkin daha sağlam belgeler oluşturur. Ek olarak, kalifiye personel sıkıntısının artması, daha fazla süreç şeffaflığı ve daha kolay işletim gerektirmektedir. myAssist ile makine verilerinin sonraki analizler yapılırken daha kullanışlı hale geldiği söyleniyor. Ayrıca ürün, eksiksiz belgeler ve bilgiye dayalı sorun giderme özelliği sunar.

“Daha fazla şeffaflık, verimliliği ve üretkenliği de artırıyor. Müşteriler daha az atık üreterek daha yüksek makine kullanılabilirliğinden faydalanır.” diyor Schilling.

Gerçek zamanlı seri verileri kaydeden myAssist, basınç, sıcaklık veya enjeksiyon profilleri dahil olmak üzere enjeksiyon kalıplama makinesi kontrol ünitesi tarafından tutulan bilgileri değerlendirir ve bunu her zaman bir püskürtme veya enjeksiyon, bir bileşen veya döngü ile ilişkilendirir. Schilling, “Bu düzeydeki süreç şeffaflığı, müşterinin her bir üretim durumunu anlamasını sağlar” diyor.

İlgili tarayıcı uygulaması müşteri ağı içinde çalışır ve tüm cihazlarda kullanılabilir. Ürünün güvenliğini vurgulayan Schilling, “Tüm veriler müşteride kalır. Hiçbir bilgi dışarı sızmaz.”

Tek başına bir ürün olan myAssist, myConnect’in yanında yer alır. Yine de ince ayrımlar var. Schilling, “myAssist, sürecin nasıl çalıştığı hakkında bilgi sağlarken, myConnect öncelikle hızlı servis ve destek sunmaya odaklanmıştır” diyor.

Tüm hatlar bağlıdır

K 2022’de şirket, en son güncellemeleri içeren köklü myConnect destek uygulamasını da sunacak. “Bu, sürekli geliştirilmekte olan iyi işleyen bir sistemdir. Bu yıl, ana stanttaki tüm sergileri birbirine bağlamak için uygulamayı kullanıyoruz, ”diyor küresel yedek parça satış başkanı Marco Bott.

Modüler platform, geniş bir işlevsellik yelpazesine erişim sağlayarak bir üretim süreci arızası durumunda hızlı tepki vermeyi sağlar. Ek olarak, verilere her zaman erişilebilir. Tam entegre “Donanım Saha Kontrolü”, yazılım kullanan enjeksiyon kalıplama makinelerinin CPU ve HMI ile doğrudan iletişime izin verir. Teknolojik olarak bu, çeşitli makine parametrelerinin çağrılabileceği ve üretim verilerinin herhangi bir zamanda ve herhangi bir yerden görselleştirilebileceği anlamına gelir.

Bott, “myConnect kullanılarak, bir üretim sürecindeki birçok sorun bu yazılımla doğrudan çözülebilir” diyor Bott. Uygulama tam bağlantı sunarak müşterilerin tüm üretimlerini tek bir sahada entegre etmelerini sağlıyor. Hata durumunda, bir servis talebi anında gönderilebilir. Maksimum güvenlik için myConnect, güvenli bir VPN tüneli aracılığıyla merkezi sunucuya bağlanır ve Sumitomo (SHI) Demag servis mesajlaşma sistemine bir istek gönderir. Bağlantı için TÜV IT sertifikasına sahip olmak veri alışverişini korur. Bu sadece iki tarafın izniyle yapılır. Bott, “Müşteri ile bizim aramızda aracı olarak hareket eden merkezi sunucu yalnızca Almanya’da çalışır ve katı GDPR veri koruma yönergelerine tabidir” diye güvence veriyor.

Dijital hizmet alanına tam erişim

Bağlantı kurulduktan sonra müşteriler, genişletilmiş destek özellikleri veya yedek parça veritabanı dahil olmak üzere Sumitomo (SHI) Demag’in eksiksiz dijital hizmet dünyasına tam erişim elde eder.

İşlevleri özetleyen Bott, myConnect’in temel sürümü için aylık aboneliğin beş destek özelliği ve “Donanım Sitesi Kontrolü” içerdiğini açıklıyor. mySmartVision veri gözlükleri (tek satın alma) dışında, müşteriler aylık aboneliğe beş ek premium araç ekleme seçeneğine sahiptir.

mySupport aracılığıyla dünya çapında servis desteği, myConnect Basic’e dahildir. Bu paket aynı zamanda myDocumentation – sayısallaştırılmış ve sürekli güncellenen makine dokümantasyonu – myLiveCycleLog, tarihi bir faaliyet dizini ve ayrıca kapsamlı parça kataloğundan alınan müşteriye özel çevrimiçi listeleri sunan mySpareParts’ı içerir. myConnectApp, kullanıcılara, çalışma durumu, sipariş ilerlemesi, reddedilen parçalar ve bildirilen hatalar gibi makine parkının önemli temel özelliklerinin mobil kontrolünü sağlar.

Ek olarak, en son uzantı olan myConnect Premium, mySupport Premium’u içerir. 7/24 çevrimiçi destek ve bir sorunun bildirilmesinden itibaren üç saatlik garantili yanıt süresi sunan Premium paket, haftalık uzman teknik desteği sağlayan ve sitedeki bireysel durumları görselleştirmek için mySmartVision veri gözlüklerini kullanan myApplicationExpert’i de sunar. myMaintenance yapılandırılmış bir bakım yönetimi programı sağlarken myProduction, müşterilerin üretim şeması ve tablo verilerini nasıl kaydetmeyi ve sunmayı tercih ettiklerini bireysel olarak yapılandırmalarına olanak tanır.

Benzer Yazılar