VDMA: Alman Plastik Makine Endüstrisi 2021 için Olumlu

Yazar: plastoday
VDMA Almanya 2021 Beklenti

Yakın zamanda yapılan anketlere göre, VDMA Plastik ve Kauçuk Makine üye şirketleri, sipariş durumunun ve ciro hacimlerinin 2021 için olumlu gelişmeler göstermesini bekliyor.

“2020’nin ikinci yarısında, plastik ve kauçuk makinelerine olan talep tüm bölgelerde açıkça değişti. VDMA Plastik ve Kauçuk Makineleri ticaret birliği başkanı Ulrich Reifenhäuser, Çin ve Almanya’daki durum özellikle olumlu görülüyor ”dedi.

Ulrich Reifenhäuser, “Ve 2021’in şu anki ilk yarısında gelen siparişlerin gelişmesine ilişkin beklentiler tamamen iyimser.” diye de devam etti.

Bu aynı zamanda beklenen ciro eğilimine de yansıdı. Anketlere katılanların neredeyse yarısı, 2021’in ilk yarısında ciro gelişiminde bir artış bekliyor. Yılın ikinci yarısı için, katılan işletmelerin %50’den fazlası ciro rakamlarının daha da olumlu gelişeceğini tahmin ediyor.

Plastik ve Kauçuk Makineleri Ticaret Birliği Genel Müdürü Thorsten Kühmann, “Bu nedenle, görüşülen şirketlerin neredeyse yarısının 2021’in ilk yarısında yeni personel istihdam etmeyi planlaması şaşırtıcı değil” dedi.

“Plastik ve kauçuk makineleri endüstrisi başarılı bir iş yılını dört gözle bekleyebilir gibi görünüyor. Önümüzdeki ayları beklentilerimizle izleyeceğiz ve beklentilerimizin karşılanacağını umuyoruz. ” diye de ekledi.

2020’nin sonunda rakamlar, plastik ve kauçuk makineleri endüstrisinde çoktan belirgin bir geri dönüşe işaret ediyordu. COVID-19 krizinin ortaya çıkardığı ilk zorluktan sonra sektör hızla toparlandı ve bu, Ekim ayından itibaren belirgin şekilde daha yüksek gelen sipariş hacimlerine yansıdı. Yıl, 2019’a göre siparişlerde %7 artışla kapanmıştı.

Benzer Yazılar

Yorum Yap