Engel, Ambalaj Merkezi Açıyor

Yazar: plastoday
engel ambalaj plastik enjeksiyon

Plastik ambalaj gereksinimleri, yeni mevzuata, çevresel hususlara ve değişen tüketici talebine ve yaşam tarzına yanıt olarak gelişmeye devam ederken, plastik ambalaj üreticileri için ayak uydurmak zor olabiliyor.

Bunu fark eden enjeksiyon kalıplama makinesi üreticisi Engel, bu zorlu sektördeki müşterilerine özel teknoloji ve uzmanlıkla destek sağlamak için tasarlanan yeni Ambalaj Merkezi’nin açılışını yaptı. Yeni Paketleme Merkezi’nde ele alınacak ana konular enerji verimliliği, döngüsel ekonomi ve dijitalleşmedir.

Engel‘in Ambalaj İş Birimi Başkan Yardımcısı Christoph Lhota, 17 Mayıs’ta şirketin Ambalaj Günü 2022’yi ziyaret eden yaklaşık 300 uluslararası ziyaretçiye “Döngü süresi ve enerji verimliliği, ambalaj endüstrisindeki en önemli kilit verimlilik göstergeleridir” dedi. Ayrıca yeni merkezde müşterilere enjeksiyon kalıplama makinelerinin paketleme açısından neler yapabildiğini kendileri deneme fırsatı sunuluyor. Müşteriler, uygulamalı bir performans için kendi kalıplarını ve kendi malzemelerini yeni paketleme merkezine getirebilirler.

Yeni merkez, kapaklar ve flip-top kapaklar için tamamen elektrikli e-cap yüksek performanslı makineler, ince duvarlı konteynerler için e-hızlı makineler de dahil olmak üzere çok çeşitli paketleme gereksinimleri için amaca uygun üretim hücreleriyle tam donanımlıdır.

Buna ek olarak, müşteriler yeni teknoloji merkezinde Engel’in tamamen elektrikli e-mac enjeksiyon kalıplama makinelerine de erişebilecekler. Çünkü bu seri, orta performans segmentindeki paketleme uygulamaları için giderek daha fazla tercih edilen bir seri haline gelmiştir. Tüm enjeksiyon kalıplama makineleri, Engel inject 4.0 programından akıllı yardım sistemleriyle donatılmıştır.

”Yüksek enerji verimliliğinin anahtarı, mümkün olan en iyi şekilde uyumlu olan bireysel tesis bileşenlerinde yatmaktadır. Her durumda, üretim hücresini, üretilecek ürünün gereksinimlerine göre ayrı ayrı uyarlıyoruz” dedi Lhota.

Ambalaj Merkezi’nin açılışının yanı sıra, Schwertberg’de başlayan ve şirketin St. Valentin tesisinde sona eren Paketleme Günü programı, her iki yerde de çeşitli açılış konuşmaları, panel tartışmaları ve canlı makine sergileri sundu. Konuşmacılar arasında, gıda ile temas eden uygulamalar için geri dönüştürülmüş PP kullanımına ilişkin sunumu yakın gelecekte gıda ambalajlarında geri dönüştürülmüş reçine kullanımı için heyecan verici yeni bakış açıları açan Nextek’ten Prof. Edward Kosior vardı.

Engel, yaklaşık 300 müşterisi ve ortağıyla yeni Ambalaj Merkezi’nin açılışını yaptı. Schwertberg ve St. Valentin lokasyonlarında müşteri testleri ve performans analizleri için üretim hücreleri de mevcut.

Benzer Yazılar