YIZUMI : Tek Kullanımlık Virüs Örnekleme Tüpü

Yazar: plastoday
Yizumi virüs tüp

Ağırlıklı olarak boğaz veya burun salgılarından alınan virüs numunelerini toplamak ve saklamak için kullanılan tek kullanımlık numune alma tüpü, COVID-19 tespiti için kullanılan önemli sarf malzemelerinden biridir.

Genellikle iki tür tek kullanımlık numune alma tüpü vardır. Biri virüsün proteinini ve nükleik asidini koruyabilen inaktive olmayan tüp, diğeri ise virüsün proteinini parçalayarak nükleik asidi koruyabilen inaktive tüp.

Örnekleme tüpünün ürün kalitesi ve performansı için katı gereksinimler vardır; temizlik, keskin kenarlar ve çapaklardan arındırılmış, sıcaklık direnci, sıkılık, RNA/DNA enzim kirliliği olmaması vb.

Ayrıca, nükleik asit ekstraksiyonu için kullanılan virüs örnekleme tüplerinin büyük tüketimi nedeniyle, üretim verimliliğini ve kapasitesini artırmaya yardımcı olmak çok önemlidir.

Buna yanıt olarak, YIZUMI, büyük nükleik asit testini kolaylaştırmak için tek kullanımlık virüs örnekleme tüpü için entegre çözümler başlattı.

Şirket, 48 gözlü kalıp ile donatılmış tek bir YIZUMI PAC350 yüksek hızlı enjeksiyon kalıplama makinesi kullanarak 10ml numune tüp gövdesinin günlük üretim kapasitesinin 310.000 adet olduğunu belirtti.

Ayrıca 10ml virüs örnekleme tüp kapağı üretimi için YIZUMI PAC 300 yüksek hızlı enjeksiyon kalıplama makinesi kullanılarak günlük üretim kapasitesi 420.000 adete ulaşmaktadır.

Benzer Yazılar