Nestlé ve Nozama’dan İş Birliği

Yazar: plastoday
Nestlé Nozama

Londra merkezli teknoloji geliştiricisi Nozama, Nescafé Dolce Gusto marka kapsülleri için bir geri dönüşüm noktasına götürmeye motive edecek bir takip cihazı eklemek için marka sahibi Nestlé ile bir ortaklığa girdi.

Cihaz, tek kullanımlık plastik ürünlerin yeniden kullanılmasını sağlayan atık yönetimi sürecinin bir parçası olarak tüketicileri de dahil etmeyi amaçlıyor.

İzleyiciler, ilk olarak Nestlé’nin Barselona tesisinde ürüne uygulanacaktır. Yazılım, geri dönüşüm ve kurtarma sürecine şeffaflık ve izlenebilirlik katar ve NDG Recycling uygulaması aracılığıyla akıllı bir cihaza indirilebilirdir. Kullanıcılar, geri dönüştürülecek kapsülleri akıllı bir terazide tartarak, aynı Nestlé Market mağazasında ödüller ve indirimlerle değiştirilebilecek krediler biriktirebilir.

Nozama’nın Kurucu Ortağı ve CTO’su Daniel Garcia şunları söyledi: “Nozama Teknolojisinin Nescafé Dolce Gusto’nun çığır açmasını ve tüketicilere tüm tedarik zincirinin atıkları en aza indirmeye nasıl kararlı olduğunu öğrenme şansı vermesini sağlamasından gurur duyuyoruz.”

Nescafé Dolce Gusto’nun iş başkanı Berta Cruz şunları ekledi: “Bu teknolojik işbirliği sayesinde, tüketicilerimiz kullanılmış kapsüllerini bir toplama noktasına götürmenin nicel etkisini görecek. Böylece atıkların azaltılmasında ve döngüsel ekonominin desteklenmesinde işbirliği yapacak. “

Nozama, şirketlerin şeffaflık, doğruluk, sektörler arası işbirliği ve müşteri katılımı yoluyla sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşması için blok zincirine hazır bulut tabanlı teknoloji sağlar. Dijital platformu ve araçları, tüketici alışkanlıklarındaki değişiklikleri teşvik eden ve sürdürülebilir tüketim ve döngüsel ekonomide aktif olmalarına yardımcı olan sadakat ve teşvik programlarını teşvik etmek için tasarlanmıştır.

Benzer Yazılar