BOY, Plastpol’de

Yazar: plastoday
BOY Plastpol

BOY, Kielce / Polonya’daki Plastpol plastik ticaret fuarında (24 – 27 Mayıs), iki farklı tipte enjeksiyon kalıplama makinesi sunacak. En büyük BOY enjeksiyon kalıplama makinesi – 1.250 kN yatay kapama kuvvetine sahip BOY 125 E – BOY ürün yelpazesinin üst limitini temsil ederken, 250 kN kapama kuvvetine sahip BOY 25 E VV en çok üretilen BOY kalıplama makinesinidir.

BOY 125 E, polipropilenden yapılmış kesme pedleri üretecek. Enjeksiyonla kalıplanmış parçalar, BOY LR 5 lineer taşıma sistemi tarafından kalıptan çıkarılacak. BOY tarafından geliştirilen bu taşıma sistemi, eksenlerin aynı anda hareket etmesine de izin veren üç lineer eksene ve pnömatik döner ve döner eksene sahiptir. Uzun vadeli ölçümler, ilgili eksenler için ± 0,1 mm’den daha az pozisyonun tekrarlanabilirliğini gösterir. Geçerli Makine Direktifine göre, bu lineer taşıma sistemi “eksik makine” olarak kabul edilir. Bu nedenle, amaçlanan çalışma yalnızca uyarlanmış güvenlikle ilgili muhafazaya sahip bir enjeksiyon kalıplama makinesi ile bağlantılı olarak mümkündür.

BOY 25 E VV

Uç bileşenlerinin uçla kalıplanması, BOY’nin temel yetkinliklerinden biridir. Dikey olarak düzenlenmiş bir bağlama ünitesine ve özellikle sabit bir alt sıkıştırma plakasına sahip özel geçmeli kalıplama makineleri dikkat çekiyor. Bu, kapatma işlemi sırasında kesici uç bileşenlerinin kaymasını önler. Bu uygulamalar için, BOY ürün programı, 100 ila 600 kN arasında kenetleme kuvveti olan makineler içerir. 250 kN dikey kapama kuvveti ile Plastpol’de sunulan BOY 25 E VV, aynı zamanda sadece 1,37 m²’lik bir ayak izi ve çevre ekipmanları ve otomasyon cihazları için arka makine masasında bol alan ile öne çıktı. Standart dikey enjeksiyon ünitesine alternatif olarak, ayırma hattına enjeksiyon için yatay üniteli bir BOY 25 E VH mevcuttur. Bu, kalıplanmış parçadaki geçit işaretlerinin görünmediği anlamına gelir. Karmaşık sıcak yolluk teknolojileri gerekli değildir.

Polonyalı BOY-Temsilinin ticaret fuarı ekibi, Plastpol’de yapılacak tartışmalar için iyi hazırlanmış ve ticaret fuarı ziyaretçileriyle ilginç uzman görüşmeleri için sabırsızlanıyor.

Benzer Yazılar