Shiseido Yeni Sistemli Geri Dönüşüm Başlatıyor

Yazar: plastoday
shiseido

Shiseido , SEKISUI CHEMICAL ve Sumitomo Chemical, kullanılmış kozmetik plastik kaplarının toplandığı, kaynak ve malzemelere dönüştürüldüğü plastik kozmetik kapları için döngüsel bir ekonomi oluşturmak adına ortak bir girişim başlatacak. Malzemeler ayrıştırılır ve plastik kozmetik kaplarına geri dönüştürülür.

Kozmetik kaplar, içeriğinin korunmasına, kullanım kolaylığına ve tasarımına önem verildiğinden çok çeşitli plastiklerden yapılmaktadır. Bu nedenle, geri dönüşüm için kozmetik kaplarını ayırmak zordur ve bunların plastik kaynaklara dönüştürülmesinde önemli bir zorluk teşkil eder.

Bu sorunu çözmek için üç şirket, kendi uzmanlıklarından yararlanarak kullanılmış plastik kozmetik kaplarını toplamak, ve bunları tekrar kozmetik kaplarına geri dönüştürmek için yeni bir sistem oluşturmak adına birlikte çalışmayı kabul etti.

Shiseido, perakende mağazalarında plastik kozmetik kapları toplamak ve geri dönüştürülmüş poliolefin kullanmak için yeni bir plan sunacak.

SEKISUI CHEMICAL, kullanılmış plastikleri, yanıcı atıkları ayırmadan gaza dönüştürerek ve mikropları kullanarak gazı etanole dönüştürerek, plastiklerin ham maddesi olan etanole dönüştürmek için “BR etanol teknolojisini” kullanacak.

Bu arada Sumitomo Chemical, yenilenebilir etanolü etilene dönüştürmek için bir teknoloji kullanarak bu etanolden etilen üretecek ve etilenden fosil kaynakları kullanarak geleneksel poliolefine eşdeğer kalitede poliolefin ürünleri üretecek.

Yapılan iş birliği sektörler arası ittifakı ilerletecek ve aynı zamanda ilgili endüstrileri ve şirketleri bu çabaya katılmaya ve döngüsel bir ekonomi yaratmaya çabalamaya çağıracaklar.

Benzer Yazılar