GCR Yeni Geri Dönüşüm Tesisi Açıyor

Yazar: plastoday

GCR Group, İspanya’nın Barselona kentinde Castellet i La Gornal’da yeni bir özel geri dönüşüm tesisi açma planını duyurdu. CICLIC geri dönüştürülmüş poliolefinler (R-poliolefinler) için artan küresel talebe hizmet etme kapasitesini artırdı.

2023 yılında devreye girecek olan 200.000 ton (200 kT) tesis, 2025 yılında tamamen faaliyete geçtiğinde, türünün en büyüklerinden biri olacak ve grup için önemli bir adım olacak. CICLIC’in kapasitesi, GRANIC’in sürdürülebilir mineral dolgulu masterbatch ve bileşikler serisiyle birleştiğinde 500 kT’ye ulaşacaktır.

Şirket, bu yatırımın Avrupa’da lider bir konuma ev sahipliği yapmasını sağlayacağına inanıyor ve kurulduğunda 20 yılı aşkın bir süre önce oluşturulan uzun vadeli bir vizyonu ve bu vizyona sürekli yatırım yapma geçmişini yansıtıyor.

Malzeme teknolojisi, inovasyon ve kalite ve tutarlılığa odaklanma konusundaki bu deneyim, GCR’nin sürdürülebilirlik sorularına pratik ve gerçekçi cevaplar sunması için şirketlerle ortaklık kurmasını sağlar.

GCR Group Genel Müdürü Joan Prats, “Özümüz, gücümüz ve operasyonel mükemmelliğimiz ‘Sürdürülebilir Yarınımızı Yenilemeye’ odaklanmıştır. Başarımız, çalışanlarımızın deneyimine ve en son teknolojiye yatırıma dayanmaktadır.

Marka sahipleri geri dönüştürülmüş plastik kullanmayı düşündüklerinde, genellikle tedarik tutarlılığı, izlenebilirlik ve mekanik performansın şu anda kullandıkları saf polimerlerle eşleşip eşleşmeyeceği gibi konularla ilgileniyorlar.

Birçok geliştirme mühendisi için gelecekteki dahili ve harici sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşmak giderek daha zor hale geliyor. Ancak, GCR’nin mevcut CICLIC ileri dönüşümlü ürünleri ve özelleştirmeye yönelik “birlikte oluşturma” yaklaşımı bu sorunları çözebilir.

CICLIC -poliolefinler, tamamen izlenebilir atık akışlarının yukarı çevrimine dayanır ve işlenmemiş plastik ile benzer ve tutarlı malzeme özellikleri sağlayabilir. Saf plastiği bu kalitelerle değiştirerek, Karbon Ayak İzi sertifikası, performans ve kaliteden ödün vermeden %60-80 daha düşük olabilir.

GCR’nin polimer malzeme teknolojisindeki kapsamlı deneyimi, işbirliğine dayalı bir ortaklık içinde tedarikçiler ve son müşterilerle ortaklaşa özelleştirilmiş çözümler geliştirmeye yardımcı olur. Yeni üretim tesisi, yeni formülasyonların geliştirilmesini ve bir pilot tesiste bileşiklerin üretilmesini ve test edilmesini sağlayan “Birlikte oluşturma” alanına sahip yakın zamanda açılan bir İnovasyon Merkezi ile tamamlanıyor.

Yeni tesis yatırımı, sert ve esnek paketleme, otomotiv, inşaat ve ev ve bahçe pazarları gibi uygulamalardaki yüksek hacimli talepleri karşılamak için yeterli kapasite sağlıyor.

Ayrıca GCR, gıda ile temas eden uygulamalar için, gelişmiş geri dönüşüm teknolojisini kullanarak, safsızlık içermeyen malzemeler sağlayan ve EuCertPlast sertifikalı fason üretim yapmaktadır.

Benzer Yazılar