Nextloopp Projesinin Yeni Üyesi

Yazar: plastoday

Tüketici sonrası ambalaj atıklarından gıda sınıfı mekanik olarak geri dönüştürülmüş polipropilen (rPP) oluşturmaya yönelik 47 güçlü proje olan Nextloopp, L’Oreal’i en yeni üyesi olarak memnuniyetle karşıladı.

Şirkette Malzeme Bilimi Alanı lideri Delphine Trillat, L’Oreal, küresel güzellik liderinin uzun yıllardır yüksek kaliteli tüketici sonrası geri dönüştürülmüş polimerlerden yapılmış ambalajlar geliştirmek için çalıştığını söyledi. Şirket, Nextloopp projesini “gelecek yıllar için umut verici bir teknoloji” olarak görüyor.

Nextloopp projesi, projeyi Ekim 2020’de başlatan İngiltere merkezli Nextek Ltd’nin kurucusu ve CEO’su Edward Kosior’un bir girişimidir. L’Oreal’i “yüksek saflıkta geri dönüştürülmüş polipropilen reçinelerimizi denemek için ideal katılımcı” olarak nitelendirdi. “PP döngüsünü onlarla kapatmayı dört gözle bekliyoruz” dedi.

Nextloopp, yakın zamanda yenilikçi izleyici tabanlı ayıklama denemelerinin olağanüstü sonuçlarıyla manşetlere çıktı. Projenin dört sınıf PPristine gıda uyumlu ve INRT rPP sınıf reçinelerinden 60’ın üzerinde farklı ürün üreten gıda sınıfı uyumlu rPP’nin üretim denemeleri kısa süre önce başladı. INRT rPP kalitesi, koku ve migrasyon zorluğu gerektirmeyen ambalajlar için özel olarak geliştirilmiştir.

Geri dönüşüm süreci, gıda sınıfı PP’nin atıkların geri kalanından ayrıldığı ve ardından İngiltere, AB ve ABD’deki gıda sınıfı standartlarına uygunluğu sağlamak için dekontamine edildiği bir ayırma adımına dayanmaktadır. Teknoloji, herhangi bir plastik türündeki duş jeli şişelerinden yoğurt kaplarına kadar çok sayıda paket çeşidini tanımlayabiliyor ve sıralayabiliyor.

Benzer Yazılar